Çözüldü Acer Aspire 5742G Nvidia Ekran Kartını Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tessup

Hectopat
Arkadaşlar lütfen birisi yardımcı olsun kafayı yemek üzereyim. Zaten bilgisayara çok fazla oturan birisi değilim ama bu sorun canımı sıkmaya başladı. Haftada 1-2 gün oturup kafamı dinleyerek oyun oynuyorum ama artık onu da yapamıyorum.
Windows 10 kurdum bu 1 sene içinde hiçbir sıkıntı problem olmadan kullandım. Ama şu son Nvidia güncelleştirmesinden sonra artık ekran kartımı kullanamaz oldum. Aygıt Yöneticisi'nde sorunsuz çalışıyor olarak gösteriyor ama Nvidia Denetim Masası'nda devre dışı olarak gözüküyor. Oyunları açarken de Ekran Kartını Seçin diye bir seçenek çıkıyordu önceden artık o da çıkmıyor. Intel HD Graphics kullanmak zorunda kalıyorum. Lütfen birisi yardımcı olabilir mi? @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038

Bilgisayarım: Acer Aspire 5742G
İşlemci: Intel i3 380M
Ekran Kartı: Nvidia GT 520M

Not: Yazım hatam olduysa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bilgim olmadığından dolayı soruyorum, cahilliğime vurun lütfen. Ekran kartı sürücülerini kaldırınca nereden yükleme yapacağım acaba ? Hani ekran gelmeyecek ya. Güvenli mod açıp oradan mı kurulum yapacağım ?

Hocam dediğiniz gibi kurulum yapacağım. Aklıma takılan soru bütün sürücüleri kaldırdıktan sonra sürücüleri yüklemek için nasıl görüntü alacağım?
Ayrıca ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Anladım hocam sağ olun. Az sonra bu işlemi yapacağım. Sonuçları yarın yazarım.

@THE_MILLER Hocam rahatsız ediyorum fakat işlemleri yapmama rağmen hala daha Aygıt Yöneticisi'nde devrede gözüküyor fakat ben hala kullanamıyorum.
Sizce HD Graphics devre dışı bıraksam ne olur acaba?
Veya bunun başka bir çözümü var mıdır hocam.
Tekrardan kusura bakmayın.

Aygıt yöneticisinde aktif ise bu onun çalıştığını gösterir.

Oyunları Nvdia ile açman gerekir. Gerekli videodaki gibi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam çok teşekkür ederim yaptım sonunda. Sayenizde oldu oyunları artık harici GPU ile açabiliyorum. Çok mutlu oldum gerçekten. Çok sağ olun hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı