Acer Aspire 5755G bilgisayarı donanımsal olarak güncelleme

Nabi

Hectopat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Herkese merhaba, Recep abinin eski diz üstü bilgisayar hızlandırma videosundan geldim.
Arkadaşlar benim eski 7 yılık bir Acer Aspire 5755G diz üstü bilgisayarım var, bu bilgisayarı GPU, CPU üzerinde bir güncelleştirme yapmak istiyorum eğer mümkünse ayrıca SSD takıla biliniyorsa neden olmasın :D çevremde GPU diz üstü bilgisayaralar da sabit ya da lehimli olduğu söyleniyor bu ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum, bilgisayarcılara gittiğimde neden yavaş bilgisayarım diye "hareketli masaüstüler RAM yer ya da oyun oynama kasmaz" diye komik sonuçlar aldım sözde bilgisayarcılardan. Bilgisayarım daha önce 3 defa açıldı bilgisayarım, ikisi tarafımca temizlik için diğerleri ise HDD daha önce sorun çıkartıp, onca dememe rağmen tekrar HDD takıldı. Bu bilgisayarıma daha iyi bir GPU ve CPU takılır mi, ya da neden takılmaz bu soruyu merak ediyorum. Ayrıca bir sorum daha var bilgisayarımda harici GPU görünmüyor (üsütnde NVIDIA gameforce GT540M CUDA 2 GB GPU'su yazıyor) sistemde yazılımsal güncellemeleri yaptım hem GPU hem Windows olarak ama bir sonuç alamadım, bir de bunu sormak istedim. Biliyorum çok uzun yazdım kusura kalmayın.

Dosya Ekleri

• Ekran1.JPG
    Ekran1.JPG
    53,3 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran2.JPG
    Ekran2.JPG
    25,1 KB · Görüntüleme: 36
SSD takabilirsiniz ancak CPU ve GPU güncelleme çoğu dizüstünde mümkün değil maalesef.

Az önce dizüstünüzün temizlik videosunu izledim, aynı soket yapısına sahip işlemci takılabilir, işlemci lehimlenmemiş. Harici GPU, eğer sürücülerini yüklemediyseniz, bu yüzden görünmüyor olabilir.

SSD ve slot bulunuyorsa RAM eklemesi yapılabilir. Bazı modellerde CPU ve GPU yükseltmesi de yapılabiliyor ancak laptopa CPU/GPU yükseltmesi yapmak yerine daha iyi bir sistem almanızı tavsiye ederim.

CPU-z kurup çipset ve işlemci sekmelerinin görsellerini atar mısın?
Şimdi yükledim ve aşağıdaki barda sadece intel seçeneği var
SSD takabilirsiniz ancak CPU ve GPU güncelleme çoğu dizüstünde mümkün değil maalesef.

Az önce dizüstünüzün temizlik videosunu izledim, aynı soket yapısına sahip işlemci takılabilir, işlemci lehimlenmemiş. Harici GPU, eğer sürücülerini yüklemediyseniz, bu yüzden görünmüyor olabilir.

Geçenlerde de denedim aynı sonucu almaya devam ediyorum, ekran kartı sanki hiç yok muş gibi davranıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran3.JPG
    Ekran3.JPG
    65,4 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran4.JPG
    Ekran4.JPG
    33,2 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı