Acer Aspire 5755G CPU Isınma Sorunu

FlexinVL

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Acer Aspire 5755G eski bir laptopa sahibiyim. Fakat Windows 7 kullanırken hiçbir problemim yoktu oyunlarda LOL, CS:GO, Rocket League gibi oyunları hafif kasmalar olsa bile oynuyordum. Fakat bilgisayarımı Windows 10'a yükselttiğimde ise CPU aşırı sıcaklık ve hız kaybı yaşıyorum normalde 2.30 GHz fakat bilgisayarımı açtığımda ise CPU 1.20 - 1.90 GHz dolaşıyor. Ne yapabilirim? Soğutucum var. Dün belki termal macundan kaynaklıdır diye bilgisayarcıya götürüp yeniden termal macun sürdürdüm. Fakat bu sefer nedense bilgisayar oyunlarda 20 FPS'yi geçmemeye başladı. CPU 1.10 GHz'e kadar düşüyor.

Çözüm bulabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 5750G vardı. Chipset sürücüleri ve ısınma başımın belası olmuştu. Chipset sürücülerini Acer'ın ve intelin sitesinden teker teker deneyip en iyi çalışanını bulunca problemlerim çoğunlukla düzelmişti. Siz de Acer'ın sitesinden chipset driverlarını yeniden kurmayı deneyin ve enerji planının yüksek performansta olduğuna emin olun.

Herkese merhaba.

Acer Aspire 5755G eski bir laptopa sahibiyim. Fakat Windows 7 kullanırken hiçbir problemim yoktu oyunlarda LOL, CS:GO, Rocket League gibi oyunları hafif kasmalar olsa bile oynuyordum. Fakat bilgisayarımı Windows 10'a yükselttiğimde ise CPU aşırı sıcaklık ve hız kaybı yaşıyorum normalde 2.30 GHz fakat bilgisayarımı açtığımda ise CPU 1.20 - 1.90 GHz dolaşıyor. Ne yapabilirim? Soğutucum var. Dün belki termal macundan kaynaklıdır diye bilgisayarcıya götürüp yeniden termal macun sürdürdüm. Fakat bu sefer nedense bilgisayar oyunlarda 20 FPS'yi geçmemeye başladı. CPU 1.10 GHz'e kadar düşüyor.

Çözüm bulabilirseniz sevinir
Üzerinden 2 yıl geçmiş konunun ama belki çözememişsinizdir ve yardımı dokunur yazdıklarımın. Sizin sistem eski bir sistem olduğundan dolayı windows 10 iyi bir seçenek olmayacaktır, aynı sistemden bendede var ve windows 7 ile gayet normal bir şekilde çalışıyor, arkaplanda fazladan yer kaplayan programları kapatın RAM tüketimini düşürün ve işlemciye yük bindiren şeyleri bulun kapatın. Aynı anda birkaç uygulamayı birden çalıştırmayın, baştada sölediğim gibi eski bir sistem ve yeni nesil çoğu şeyi kaldırmakta zorlanıyor. Başka bir sorunuz olursa buyurun sorun.

Üzerinden 2 yıl geçmiş konunun ama belki çözememişsinizdir ve yardımı dokunur yazdıklarımın. Sizin sistem eski bir sistem olduğundan dolayı Windows 10 iyi bir seçenek olmayacaktır, aynı sistemden bende de var ve Windows 7 ile gayet normal bir şekilde çalışıyor, arka planda fazladan yer kaplayan programları kapatın RAM tüketimini düşürün ve işlemciye yük bindiren şeyleri bulun kapatın. Aynı anda birkaç uygulamayı birden çalıştırmayın, baştada sölediğim gibi eski bir sistem ve yeni nesil çoğu şeyi kaldırmakta zorlanıyor. Başka bir sorunuz olursa buyurun sorun.

Sağ olun fakat bilgisayarı sattım şu anda elimde üst düzey bir bilgisayar var yine de teşekkürler :D

Geri
Yukarı