Acer Aspire 7 A715-42G Linux dağıtımı kurulabilir mi?

LTS neden ki, kolay gelsin.

Bilmiyorum ya ulan bir Linux indireyim deidm kafam çok karıştı hehehe hangi şeyi indireceğimi bilemiyorum sadece bazen arkadaşlarla League of Legends oynuyoruz oda Linux'ta biraz zor gibi duruyor. Bir de Easy Anti-Cheat'li oyunlara sıkıntı oluyorumş.

Arch ve Debian'ın farkını rica etsem anlatabilir misniz.

Bilmiyorum ya ulan bir Linux indireyim deidm kafam çok karıştı hehehe hangi şeyi indireceğimi bilemiyorum sadece bazen arkadaşlarla League of Legends oynuyoruz oda Linux'ta biraz zor gibi duruyor. Bir de Easy Anti-Cheat'li oyunlara sıkıntı oluyorumş.

Arch ve Debian'ın farkını rica etsem anlatabilir misniz.
Linux'ta daha iyi bu arada LoL.

Arch ve Debian iki farklı taban. Paket yöneticileri gibi şeyleri farklı. Debian Stabilite amaçlar, Arch ise sistemde her şeyi yapmayı öncelerken güncelliği önemser. Oyun için Arch önerilir genelde ve gerçekten de öyle. Dizüstünde 2 GPU varsa Optimus Manager hikmetini kullanmanıza izin verir. Kendisi harika bir şeydir. Sanal MUX gibi düşünebilirsiniz. Bu özellik sadece Arch'ta çıkarılmıştır.

Linux'ta daha iyi bu arada LoL.

Arch ve Debian iki farklı taban. Paket yöneticileri gibi şeyleri farklı. Debian stabilite amaçlar, Arch ise sistemde her şeyi yapmayı öncelerken güncelliği önemser. Oyun için Arch önerilir genelde ve gerçekten de öyle. Dizüstünde 2 GPU varsa Optimus Manager hikmetini kullanmanıza izin verir. Kendisi harika bir şeydir. Sanal MUX gibi düşünebilirsiniz. Bu özellik sadece Arch'ta çıkarılmıştır.

Oha sanal MUX'u bayağı araştırmıştım demek ki varmış! Rica etsem hangi Arch tabanlı paketi yüklemeliyim düz Arch veya endavour bildiklerim.

Oha sanal MUX'u bayağı araştırmıştım demek ki varmış! Rica etsem hangi Arch tabanlı paketi yüklemeliyim düz Arch veya endavour bildiklerim.

Eğer yeni başlayan biriyseniz arcolinux yükleyebilirsiniz. Onun haricinde minimal bir kurulum isterseniz EndeavourOS var ama ona geçmeden önce biraz bilgi edinmekte fayda var.

Eğer yeni başlayan biriyseniz arcolinux yükleyebilirsiniz. Onun haricinde minimal bir kurulum isterseniz EndeavourOS var ama ona geçmeden önce biraz bilgi edinmekte fayda var.
Biz onu kullandık Furkan ile. @LittleWarlocc 'den bahsediyorum. RAM kullanımı çok yüksekti ve sistem genel olarak hep tempodaydı. Kendisi daha iyi anlatır. Ben öyle hatırlıyorum.

Bence EndeavourOS kullanın. Rona doğru demiş biraz bilgili olmak lazım ama yani iyi bir aday. Kendinizi geliştirirsiniz hızlıca. Biz size birkaç şey anlatırız. Her takıldığınız yerde konu açın. Bu arada AUR'u kullanmayı unutmayın. Paru çok güzeldir. Paru ile AUR kullanın.

AUR'da oyun paketlerinin buildinde sürekli sorun çıkıyor. Oyun paketlerini ise Chaotic AUR üzerinden yüklersiniz. Biz size anlatırız konu açarsanız.

Biz onu kullandık Furkan ile. @LittleWarlocc'den bahsediyorum. RAM kullanımı çok yüksekti ve sistem genel olarak hep tempodaydı. Kendisi daha iyi anlatır. Ben öyle hatırlıyorum.

Bence EndeavourOS kullanın. Rona doğru demiş biraz bilgili olmak lazım ama yani iyi bir aday. Kendinizi geliştirirsiniz hızlıca. Biz size birkaç şey anlatırız. Her takıldığınız yerde konu açın. Bu arada AUR'u kullanmayı unutmayın. Paru çok güzeldir. Paru ile AUR kullanın.

AUR'da oyun paketlerinin Build'inde sürekli sorun çıkıyor. Oyun paketlerini ise Chaotic AUR üzerinden yüklersiniz. Biz size anlatırız konu açarsanız.

Yay daha yaygın olduğu için ve kendim de kullandığım için ben yay taraftarıyım. Evet arco biraz bloated bir dağıtım. Ama Linux'a çok hakim olmayan bir kullanıcı için kolaylıklar sağlıyor.

Kurarken sıkıntı çıktı rica etsem yardım kusura bakmayın çok bilmiyorum Linux'u.

1686912307438.png

AMP GPU yazan yerlerde var sıkıntı ne yapmam lazım.

Halletim USB'yi tak cikar yapinca duzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı