Acer Aspire 7 A715-43G alınır mı?

Bütçe
15000
Alacak olan varsa sorunlarini yaziyorum:

Sogutmasi cok kotu, oyun oynarken islemci 95 dereceye cikiyor ve 1-2 saniyeligine FPS 10 oluyor, her oyunda olmuyor sadece agir oyunlarda, altina kitap koymama ragmen bu sorun var. Ekran kartinda sorun yok. Islemciyi sogutmayi basarabilirseniz 30W'a kadar guc tuketiyor.

USB 3 portlarindan biri bozuk, telefon takinca baglanti gidip geliyor, benim laptop da olabilir sorun.

Bataryasi cok gitmiyor, parlaklik en az da Steam de oyun indirirken 2 saat gitti sarji.

Windows 10'da FreeSync acilmiyor ama Windows 11 yüklediginde acabiliyorsun, garip.

Windows 11'de Acer Care Center ve quick Access calismiyor. Fanlari kontrol edemiyorsunuz, bir hizlanip bir yavasliyor duyabilirsiniz cok sinir bozucu kulaklik ile kullanmazsaniz.

Ekrani ve tasarimini begendim ama bahsettigim sorunlar yuzunden almamanizi oneririm, ileride satip daha iyisini almayi dusunuyorum ben.

Alacak olan varsa sorunlarini yaziyorum:

Sogutmasi cok kotu, oyun oynarken islemci 95 dereceye cikiyor ve 1-2 saniyeligine FPS 10 oluyor, her oyunda olmuyor sadece agir oyunlarda, altina kitap koymama ragmen bu sorun var. Ekran kartinda sorun yok. Islemciyi sogutmayi basarabilirseniz 30W'a kadar guc tuketiyor.

USB 3 portlarindan biri bozuk, telefon takinca baglanti gidip geliyor, benim laptop da olabilir sorun.

Bataryasi cok gitmiyor, parlaklik en az da Steam de oyun indirirken 2 saat gitti sarji.

Windows 10'da FreeSync acilmiyor ama Windows 11 yüklediginde acabiliyorsun, garip.

Windows 11'de Acer Care Center ve quick Access calismiyor. Fanlari kontrol edemiyorsunuz, bir hizlanip bir yavasliyor duyabilirsiniz cok sinir bozucu kulaklık ile kullanmazsaniz.

Ekrani ve tasarimini begendim ama bahsettigim sorunlar yuzunden almamanizi oneririm, ileride satip daha iyisini almayi dusunuyorum ben.

Bu bilgisayarı Haziran ayında aldım dediğiniz gibi bataryası pek gitmiyor şu ana kadar RDR2 Cyberpunk 2077 gibi oyunları oynadım 95 dereceye neredeyse hiç görmedim FPS droplarına pek de rastlamadım parlaklığı konusunda haklısınız Windows 11 kullanıyorum ve NitroSense uygulamasıyla fan kontrollünü yapabiliyorum genel olarak bazı sıkıntıları var ama çok da büyütülecek kadar değil bence.

Bu bilgisayarı Haziran ayında aldım dediğiniz gibi bataryası pek gitmiyor şu ana kadar RDR2 Cyberpunk 2077 gibi oyunları oynadım 95 dereceye neredeyse hiç görmedim FPS droplarına pek de rastlamadım parlaklığı konusunda haklısınız Windows 11 kullanıyorum ve NitroSense uygulamasıyla fan kontrollünü yapabiliyorum genel olarak bazı sıkıntıları var ama çok da büyütülecek kadar değil bence.

Kendi deneyimlerim bunlar, Acer'in önceden de AN515-42 modelini kullandım onda da 75 dereceden sonra işlemciyi 15W sabitliyordu. Bundan sonra laptop konusunda Acer önermem.

Bu arada Quick Access çalışıyor, kurulum dosyasını ZIP dosyasından çıkarmanız gerek önce ondan sonra kurulum yapın.
FreeSync çalışmama nedeni de önce Acer web sitesinden AMD ekran sürücüsünü indirmeniz gerek, sonra da AMD sitesinden güncel sürücüyü kurarsınız.
Soğutması bayağı kötü, işlemciye 2 ısı borusu gidiyor ve bunu ekran kartıyla paylaşıyor. İşlemci ısınmasa 30-40W tüketecek ama ısındığından dolayı daha az güç tüketiyor ve daha yavaş çalışıyor.

Geri
Yukarı