Acer Aspire 7 A715-51G mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

maedris

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Gemi Makineleri İşletme Mühendisi
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
500 GB Micron SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Mobil 4GB
İşlemci
i5 1240P
Esenlikler, sıfır olarak almış olduğum Acer Aspire 7 A715-51G markalı cihazım sürekli mavi ekran hatası veriyor. Daha önceleri çok sık yaşanmıyordu fakat bu aralar çok sıklıkla yaşanmaya başladı.

Mavi ekran hatası verdikten sonra sistem içerisine minidump dosyası da bırakmıyor yani nasıl yardımcı olacağımı bilmiyorum. Teşekkürler şimdiden. Ne yapmam gerekiyor (hangi dosyaları atmalıyım vs.) Belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem çökmüş. Temiz bir Win 11 kurar mısın ? Sonrasında önceki dediklerimi yaparsın.
Ek olarak sonrasında diskler'de bir test edeceğiz.
Tamamdır hocam, Temiz Windows 11 sonrası hangi testleri yapmam gerektiğini yazarsanız yapıp buraya bırakayım.

BIOS update et.
Sonra o sürücüleri yükle. Sonrada bir disk testi yap.

Hocam açılıyor daha sonra mavi ekran verip resetliyor kendisini.

@claus

@claus

INACCASABLE_BOOT_DEVICE hatası veriyor hocam mavi ekranda. @claus

Format atmadıysan VMD ayarını kapat açılır sistem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format atmadıysan VMD ayarını kapat açılır sistem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim hocam işe yaradı, diğer güncellemeleri de yükleyip sistemi test etme zamanı o zaman.

BIOS update et.
Sonra o sürücüleri yükle. Sonrada bir disk testi yap.

Hocam dediğiniz herşeyi yaptım ve disk testlerini de yaptım fakat hâlen mavi ekran almaya devam ediyorum.

Test fotoğraflarını şöyle bırakayım.

@claus

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-13 122351.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-13 122351.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran görüntüsü 2023-12-13 122617.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-13 122617.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Acer ile ilgili tüm programları sil.
Bunu yükle. Sonra'da bir memtest86 ile bellek testi yap. Sorun devam ederse anakartta sorun olabilir bilgin olsun.
Hocam birkaç günlük testten sonra hâlen mavi ekran alıyorum fakat bu sefer bi' minidump dosyası oluşturmuş sistem, belki bu dosya içerisinden bir şey çıkar olmadı donanımlara müdahale edeceğim.

@claus

Geri
Yukarı