Acer Aspire 7 A715-51G vs HP Victus Gaming 15

ali dursun

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Acer Aspire 7 A715-51G almayı düşünüyordum fakat günlük işlerde bile çok fazla fan sesi çıktığını söyledikleri için açıkçası vazgeçtim. HP Victus hoşuma gitti tasarım olarak. Kullanan var mı acaba? Günlük kullanımda fan sesi falan var mı? Yahut bu tarz sade tasarımlarda olan bir şeyler önerebilir misiniz? Ortalama 17 bin TL bütçem var. Günlük kullanımda(yazılım ile uğraşıyorum) ofiste sessiz çalışacak fakat oyunda oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Açıkçası HP'ye karşı ön yargılıyım. Önceden HP Pavilion bir laptop vardı çok fazla ısınma sorunu vardı. O yüzden Victus'dan korkmuyor değilimde.

Merhaba arkadaşlar. Acer Aspire 7 A715-51G almayı düşünüyordum fakat günlük işlerde bile çok fazla fan sesi çıktığını söyledikleri için açıkçası vazgeçtim. HP Victus hoşuma gitti tasarım olarak. Kullanan var mı acaba? Günlük kullanımda fan sesi falan var mı? Yahut bu tarz sade tasarımlarda olan bir şeyler önerebilir misiniz? Ortalama 17 bin TL bütçem var. Günlük kullanımda(yazılım ile uğraşıyorum) ofiste sessiz çalışacak fakat oyunda oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Açıkçası HP'ye karşı ön yargılıyım. Önceden HP Pavilion bir laptop vardı çok fazla ısınma sorunu vardı. O yüzden Victus'dan korkmuyor değilimde.
Eğer oyun oynamayacaksanız ve Windows kullanmak zorunda değilseniz 2. el iyi bir durumda MacBook Air M1'e bakılabilir. Eğer sıfırını bulabilirseniz daha da iyi olacaktır. Fansız olduğu için zaten ses olmayacaktır. O yüzden sesi en az olabilecek cihaz bu. Günlük işlerinizi rahatça yapacaktır ve bazı oyunları da yine oynayabilirsiniz.

Knkm sessiz laptop diye bir şey yok bunu hiç unutma :(
Var hocam. Asus'un 2015-2017 arasında ürettiği K ve X serileri normal kullanımda uzun saatler geçmesine rağmen hem sessiz hem de serin çalışıyordu. Yeni serileri nasıl bilmiyorum ama bu söylediğim modeller gerçekten çok iyiydi bu konuda.

Ben genelden bahsediyorum

Ben yaşadığım ve gezdiğim yerlere göre şöyle diyebilirim her 100 insanın 2sidinde Macbook vardır
"Kankam sessiz laptop diye bir şey yok bunu hiç unutma." demek genelden bahsetmek değil. Ayrıca popüler olması daha çok ses çıkaracağı anlamına mı geliyor? Şu an konunun popülerlik ile alakası yok.

Konu Gaming Laptop konusuna açılmış. Oyuncu bilgisayarı istediği belli. Macbook da oyun kurulmuyor. Birçok oyunun desteği yok. Oyuncu biligsayarları normale göre daha güçlü laptoplar olduğu için fazla enerji harcayıp fazla ısınacak. Daha iyi soğutma için fanlar güçlü olmak zorunda. Maalesef ki gaming laptop istiyoranız sessilik diye bir şey aramayın. Bende Excalibur var oyuncu laptop olarak geçiyor ve uçak kaldırır gibi fan sesi çıkarıyor oyunlarda. Bir şeylerden feda etmeniz gerekiyor.

Sesten rahatsız oluyorsan Windows işletim sisteminde güç tasarrufu modu var. Güç tasarrufu moduna çektiğin taktirde İşlemci çekirdeğini sınırlayacak, düşük frekansta çalıştığı için fan çok nadir, hatta neredeyse hiç duyulmayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı