Acer Aspire 7 A715-43G vs Acer Aspire 7 A715-51G-598W

erdo62

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar ben genelde oyun oynayan birisi değilim laptopu müzik yapmak için alıyorum. FL Studio, Cubase vs müzik programlarında da CPU önemli. Ben Acer Aspire 7 43G modelini aldım, yarın geliyor 43G modelinde AMD Ryzen 5625U var. Acer Aspire 7 51g de ise Intel Core i5-1240p var. Acaba müzik programında hangisi iyi olur bilgisi olan yardım edebilir mi? 51g modeli iyiyse yarın laptop gelince iade edip 51g modelini alayım.

Birçoğu vst ve vsti pluginleri Intel işlemcilerinde daha verimli çalışıyor. Eğer Pro Tools kullanma niyetin varsa hiç AMD'ye bulaşma çünkü Intel'e göre performans 4'te 1E düşüyor (ve avid herhangi bir sorun olduğunda destek vermiyor)

Genel olarak müzik yapımında Windows doğru bir tercih değil (korsan yazılım ve plugin kullanmayacaksan)

Birçoğu vst ve vsti pluginleri Intel işlemcilerinde daha verimli çalışıyor. Eğer Pro Tools kullanma niyetin varsa hiç AMD'ye bulaşma çünkü Intel'e göre performans 4'te 1E düşüyor (ve avid herhangi bir sorun olduğunda destek vermiyor)

Genel olarak müzik yapımında Windows doğru bir tercih değil (korsan yazılım ve plugin kullanmayacaksan)
Teşekkür ederim laptop geldiğinde deniyim ben sorun yaşarsam geri iade yapıyım

Geri
Yukarı