Acer Aspire 7 laptop oyunlarda 99 derece oluyor

MrDucky

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650
AMD Ryzen 5 5500U with Radeon Graphics 2.10 GHz
8GB RAM
60Hz
RAM
8GB
Ekran kartı
1650GTX
İşlemci
AMD RYZEN 5 5500U
Arkadaşlar selam. Benim Acer Aspire 7 modelinde bir laptopum var. Alalı bir seneden fazla oldu. Bir kere tamire verdim ve ekran kartı ile işlemci fanını değiştirttim. Laptopu aldığından beri GTA 5, RDR 2 Forest Forza gibi oyunlarda işlemci 97 98 Max 99 oluyor. Bende fan gücünü en sonda oynuyorum. Acaba normal mi? Fanı hep en güçlü çalıştırırsam bir zarar olur mu? Soğutucu alsam bu derece düşer mi? Ekran kartı o kadar çok çıkmıyor. En fazla RDR2 92-94 arası olmuştur. Oyun oynarken en güçlüde çalıştırıyorum.
Sistem: GTX 1650 AMD Ryzen 5500U 8 GB RAM.

Arkadaşlar selam. Benim Acer Aspire 7 modelinde bir laptopum var. Alalı bir seneden fazla oldu. Bir kere tamire verdim ve ekran kartı ile işlemci fanını değiştirttim. Laptopu aldığından beri GTA 5, RDR 2 Forest Forza gibi oyunlarda işlemci 97 98 Max 99 oluyor. Bende fan gücünü en sonda oynuyorum. Acaba normal mi? Fanı hep en güçlü çalıştırırsam bir zarar olur mu? Soğutucu alsam bu derece düşer mi? Ekran kartı o kadar çok çıkmıyor. En fazla RDR2 92-94 arası olmuştur. Oyun oynarken en güçlüde çalıştırıyorum.

En son ne zaman bakım yaptırdın.

Fanları değiştirtmek yerine temizliğe verseydiniz bakımlarını yapmamış olabilirler hocam

Çok kalitesiz macun sürüldü büyük ihtimalle yoksa o oyunlara 99 derece ye çıkması imkansız ben 99 dereceyi sadece Last of Us'ta gördüm.
Fanları fullersem iniyor zaten az çok. Ama fanları hep en güçlüde kullanırsam zarar olur diye korkuyorum

Laptobu yerden yuksekte tut yere yapışık olunca çok fazla ısınıyor. 8GB modelde bu kadar ısınmaz 16GB ta yükseltsek tam güçte çalışır o zaman ısınır ama 99 gereksiz fazla.

Geri
Yukarı