Acer Aspire A315-57G bilgisayara Windows 7 nasıl kurulur?

Elmar2010

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
NVMe Kingston OM8PCP3
Ekran kartı
NVİDİA MX330
Anakart
Acer
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-1005G1 CPU @ 1.20GHz 1.19 G
Merhaba, ben Acer Aspire A315-57G dizüstü bilgisayarıma Windows 7 kurmak istiyorum. UEFI sistem ile kuracağım bana yardım edin. Kurulumda takılıyor.

ISO dosyasını nereden indirdiniz?
CSM aktif mi?

Merhaba, ben Acer Aspire A315-57G dizüstü bilgisayarıma Windows 7 kurmak istiyorum. UEFI sistem ile kuracağım bana yardım edin. Kurulumda takılıyor.

Yanlış bilgi vermeyim ancak sürücü bazında Windows 7 donanımı desteklemiyor zaten. Yüklesenizde bir verim alamazsınız.

Windows 7 Kurma Sebebim Bilgisayarım Aşırı Isınıyor ve Çok Kasma Olmasıdır
Windows 7 sistem kullanımını düşürür ancak aşırı ısınmaya engel olmaz. Aksine sürücü desteğiniz olmayacağı için daha bile ısınma vs sorunu yaşamanız muhtemel. Isınma ve kasmanın sebebini işletim sisteminde aramayın.

Bobpony.comdan indirdim sadece İngilizce olarak geliyor

Windows 7 Kurma Sebebim bilgisayarım aşırı Isınıyor ve Çok Kasma Olmasıdır

Windows 7 yaygın uygulamalar ı desteklemiyor artık. Onun yerine Linux Mint'ya da Pop!_OS kurup laptop için gerekli ayarlamaları yapmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Windows 10 üzerinde de işlemciniz destekliyorsa throttle stop ile yüksek sıcaklıkların önüne bir nebze geçebilirsiniz. NVIDIA ekran kartı yerine de Intel'in dahili gpusunu kullanmak sıcaklıkların düşmesine fayda sağlayabilir.

Windows 7 yaygın uygulamalar ı desteklemiyor artık. Onun yerine Linux Mint'ya da Pop!_OS kurup laptop için gerekli ayarlamaları yapmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Windows 10 üzerinde de işlemciniz destekliyorsa throttle stop ile yüksek sıcaklıkların önüne bir nebze geçebilirsiniz. NVIDIA ekran kartı yerine de Intel'in dahili gpusunu kullanmak sıcaklıkların düşmesine fayda sağlayabilir.
peki Windows 8.1 Kursam Olurmu Acaba?

Peki Windows 8.1 Kursam olur mu Acaba?

Windows 8.1'de de 7ye benzer bir durum mevcut. Her ne kadar sürücü mevcut olsa da 2 yıl öncesinden kalmış. Güncel diyebileceğimiz bir sistem kullanıyorsunuz. Dolayısıyla bu tür eski sistemleri tercih etmeniz iyi olmaz. Eğer illa hafif bir şey kullanmak isterseniz dediğim gibi Linux kurabilir veya Windows'a AtlasOS ayarlarını yükleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı