Acer Aspire E1-572G El Capitan Ekran Parlaklığı ve Ses Sorunu

DjBuzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarıma @montezuma hocamın yardımlarıyla el capitan kurulumu yaptım çoğu şeyi de çalıştırdım fakat şöyle sorunlarım var.

Ekran parlaklığı en düşük derecede yükseltemiyorum ve açılışta elma simgesi dolarken %70'ler civarında ekran görüntüsü bozuluyor şifre girme ekranında düzeliyor. Ekran kartı olarak HD4400 tanıttım.

Ses sürücüsünü yükleyemiyorum VoodooHDA neredeyse tüm sürümlerini denedim bir türlü ses alamadım sürekli hata verip duruyor her sürümü yüklerken önceki sürümlerin ayar dosyalarını ve kext'lerini siliyorum. VoodooHDA 0.2.1 sürümünü yüklediğimde cızırtılı bir ses aldım sonra bir üst sürümünü yüklemeye çalıştım o zaman hata verdi ondan sonra 0.2.1 dahil hangi sürümü yüklersem yükleyeyim hiç ses alamadım ve sürekli hata aldım.
AppleHDA olarak kurulum yapmayı denedim ama onda da EAPDFix.kext dosyasını yükleyince bilgisayar reboot atıyor ve o kext'i silene kadar açılmıyor.

Bu konudaki yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim, sistem raporuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İndir report txt

Ekran parlaklığı için aşağıdaki linkte bulunan video'daki yönergeleri takip ediyorum ama maciasl üzerinde dsdt file compile ederken " Syntax error unexpected PERSOAP_NOTIFY expecting "," or ")" " şeklinde bir hata alıyorum hatayı aldığım şekil aşağıda ;

Kod:
            {
                If (\_SB.PCI0.GFX0.SCIP (\_SB.PCI0.GFX0.GLID (LIDV) Notify (\_SB.PCI0.LPCB.LID0 0x80)// Status Change)) {}
            }

Youtube Link ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Parlaklık sorunu için OS X Altında Intel HD3000/4000/4400/4600 Parlaklık Hatasının Çözümü burada ki konuyu, ses içinse aygıt donanım kimlik bilgisini yazar mısınız?

Yanıtınız için teşekkür ederim,

Belirttiğiniz konuda MaciASL ile düzenleme yaparken 2. seçenekte kalıyorum düzenleme esnasında resimdeki hatayı alıyorum ve bu nedenle patch yapacağım dosyayı yükleyemiyorum,

Ekran Resmi 2016-04-29 19.12.58.png

Ses kartım ise Realtek ALC282

Ses için AppleHDA for ALC282 burada ki kext ile anlatımı uygulayın bakalım.

Oradaki kext'i uyguladığımda, EAPDFix.kext dosyasını yüklediğim anda pc reset atıyor ve bu kext dosyasını silene kadar açılmıyor.

Sanırım ses dosyasını bir şekilde halledebilirim ama önceliğim ekran parlaklığını ayarlayabilmek, yukarıdaki hata hakkında bir fikriniz var mıdır sabahtan beri araştırıyorum ama çözüm bulamıyorum.

Maalasef hocam DSDT hakkın da fazla bilgim yok, montezuma hocamın yanıtını beklemenizi tavsiye ederim, yada bilen birisi çıkar elbelt :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maalasef hocam DSDT hakkın da fazla bilgim yok, montezuma hocamın yanıtını beklemenizi tavsiye ederim, yada bilen birisi çıkar elbelt :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yinede çok sağolun forumun bu konuda aktif olduğunu görmek çok memnun ediyor insanı :)

Dediğiniz gibi @montezuma hocamın cevabını bekleyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videonun altında gerekli kextler ve linkler mevcut... Sizin makinenizle aynı ise kextleri kullanabilirsiniz...

Bu videonun altında gerekli kextler ve linkler mevcut... Sizin makinenizle aynı ise kextleri kullanabilirsiniz...

Yanıtınız için teşekkür ederim, oradaki bilgisayar benimkinin bir alt modeli benim bilgisayar E1-572G modeli yinede ilginiz için teşekkürler.

Ek olarak şöyle birşey farkettim bilgisayar uyku moduna girer gibi reboot atıyor clover boot loader ekranında kalıyor sonrasında diskten açılması için seçip başlatınca ekran parlaklığı normale dönüyor.

Yeni Ek ;

Ses sorununu aşağıdaki linkte bulunan yönergeler ile çözdüm şu anda ses ile ilgili herhangi bir sorun kalmadı ekran parlaklığında sıra :)
VoodooHDA 2.8.5 for Mavericks (Slice + AnV) (Signed!) - VoodooHDA

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı