Acer Aspire Gaming 7 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

mamicyax

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
rtx 3050 ti
İşlemci
ryzen 5 5500u
Bundan 2 hafta önce büyük bir hevesle Acer Aspire Gaming 7 aldım. Ancak Ryzen 5 5500u ve RTX 3050 Ti'a göre çok düşük FPS'ler alıyorum.(Valorant 120, CS:GO 100)
Driverları falan da güncelledim nasıl düzeltebilirim?

MUX var mı cihazınız da?
Var ise MUX'dan dGPU seçip aşağıda ki ekran kartı ayarların yaparsanız %50 performans artışı olur.

1653555483231.png

1653555502581.png

Bundan 2 hafta önce büyük bir hevesle Acer Aspire Gaming 7 aldım. Ancak Ryzen 5 5500u ve RTX 3050 Ti'a göre çok düşük FPS'ler alıyorum.(Valorant 120, CS:GO 100)
Driverları falan da güncelledim nasıl düzeltebilirim?

O cihazda MUX yok hocam ve RAM'iniz tek kanal olduğu icin o FPS'leri aliyorsunuz tavsiyem PC'yi kullanacaksaniz 8 GB RAM ekleyin ama bence iade edebiliyorsaniz edin 3050 Ti olsa da güçsüz bir 3050 Ti'ye sahip 45watt di yanlış hatirlamiyorsam.

bende aynı cihaza sahibim ekran kartı 60w ve dediğiniz gibi 8 ram le performansı çok düşük the forest ta 8 ramle hıgh yaralarda 50 fps civarı alırken 16 ram taktırdıktan sonra ort 100 fps aldım anı ayarlarla tek sıkıntı ram ortalama 200 fps le valorant oynuyorum hatta
bende aynı cihaza sahibim ekran kartı 60w ve dediğiniz gibi 8 ram le performansı çok düşük the forest ta 8 ramle hıgh yaralarda 50 fps civarı alırken 16 ram taktırdıktan sonra ort 100 fps aldım anı ayarlarla tek sıkıntı ram ortalama 200 fps le valorant oynuyorum hatta
@mamicyax

Hocam 8'den 16'ya çıkarınca CS:GO Valorant bunlardaki FPS artışını rica etsem yazabilir misin?
Bir de başka hangi oyunlarda FPS aldın düzgün kaynak bulamadım bu laptop ile ilgili

Son düzenleme:
Hocam 8'den 16'ya çıkarınca CS:GO Valorant bunlardaki FPS artışını rica etsem yazabilir misin?
Bir de başka hangi oyunlarda FPS aldın düzgün kaynak bulamadım bu laptop ile ilgili
Hocam cihaz gerçekten sıkıntılı RAM'i yükselttikten sonra da sorunlar devam etti, aşırı ısınıyordu. Satıp kasa topladım tavsiyem henüz almadıysanız almayın. Zaten şarj girişi de sağ tarafta olduğu için Valorant ve CS:GO gibi oyunlarda cidden sıkıntı çekiyordum.

Geri
Yukarı