Acer Aspire S3 391 Sierra ses ve ekran kartı tanıtma sorunu

Dexter61

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ultrabook modelim S3 391 3217U işlemciye ve HD4000 GPU'ya sahip. Cihazım sitenizde de el capitan uyumlu modeller listesinde geçiyor. Sitedeki RAW imajıyla başarılı bir şekilde kurulum yaptım ama ekran kartını, ses kartını tanıtmada sıkıntı yaşıyorum. Ses kartı bir şekilde çözülür ama fake ID girmeden kurulumdan sonra ekran hiç açılmıyor bile. Yazılar çıktıktan sonra simsiyah bir ekran geliyor. Fake ID'ler ile deneme yaptıktan sonra ekran kartını 4MB olarak gördü ama native destek yine yok. USB'nin içindeki ek araçlarda config dosyalarının olduğu kısımda HD4000.config tarzı bir dosya gördüm. Onu beni oku kısmında denilen yere kopyaladım ama bir işe yaramadı. Adını değiştir gibi bir açıklama yapmışsınız belkide onu tam yapamadığım içindir. Bu arada cihazım için El Capitan kurulumu yapılmış başarılı bir şekilde ama yeterli ingilizcem olduğu için anlayamadım bazı şeyleri. Yardım ederseniz çok sevinirim, cihaz için özel ayarlamalar yapılmış sanırım. Link de bu: [Guide] El Capitan on Acer S3-391 Ivy Bridge with Clover

Son düzenleyen: Moderatör:
Linkte anlatılan için aslında çok İngilizce lazım değil. Sorun orada anlatılanların ne olduğunu bilmemek. Zira rehberde Config yaması yapmak, DSDT yamalarını uygulamak ve güç yönetimi ayarlarını nasıl yapacağını gayet güzel bir şekilde, madde madde anlatmış. Bu yüzden rehberlerimizi inceleyip DSDT yaması , Config düzeneleme hakkında bilgi edinmenin faydalı olacağına inanıyorum.
[Kütüphane] OS X Kurulumu Ve Sonrası Gerekli Bütün Rehberler

Linkte anlatılan için aslında çok İngilizce lazım değil. Sorun orada anlatılanların ne olduğunu bilmemek. Zira rehberde Config yaması yapmak, DSDT yamalarını uygulamak ve güç yönetimi ayarlarını nasıl yapacağını gayet güzel bir şekilde, madde madde anlatmış. Bu yüzden rehberlerimizi inceleyip DSDT yaması , Config düzeneleme hakkında bilgi edinmenin faydalı olacağına inanıyorum.
[Kütüphane] OS X Kurulumu Ve Sonrası Gerekli Bütün Rehberler
Hocam rehberi okudum ilgili videoyu da izledim ve direk işe koyuldum açıkçası ama Clover Conf. açtığımda mount efi dediğimde efi dosyasını mount etmiyor. Şifremi soruyor şifremi giriyorum dönen gökkuşağı gibi şey 1-2sn dönüyor sonra hiçbir şey yok. Güvenlik kısmından App Store dışındaki şeyleride işaretledim neden mount etmiyor anlamadım açıkçası.

No name isimli bir klasor var onun icinde efi dosyasi var ama clover ekraninda fn arti f4 yada sadece f4 e bassam bile origin dosyasinin ici bos kaliyor

No Name Win EFI'si. Kurulum sonrası adımları takip edip Clover bootloader kurulumunu yaptıysan, senin EFI dosyası HDD / içindedir. Şu rehberi incele:
[Rehber] Tek HDD'ye UEFI El Capitan⎪ Win 10 ⎪Ubuntu Kurulumu
Hocam Win 10'u aktif olarak kullandığım için. Technopat videolarından nasıl maverick ve windows 8.1 dual boot yapılır adlı rehberle kurdum ve windows 10'a zarar gelmeden yanına sierra da kurmuş oldum ama dediğim gibi böyle bir sorun yaşıyorum program hala boot etmiyor. Clover'ıda sorunsuz kurdum sıkıntı ne anlamadım.

Bak senin sorunun Clover Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra düzenleme yapacağın EFI bölümünü bulamamak değil mi? Sen Win yanına kurulum yapıyorsun. EFI ayrı olarak oluşmaz. HDD içinde oluşur. Orada yapacaksın düzenlemeleri. Yada NO NAME içine USB / içibndeki Clover klasörünü ekleyeceksin.

Bak senin sorunun Clover Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra düzenleme yapacağın EFI bölümünü bulamamak değil mi? Sen Win yanına kurulum yapıyorsun. EFI ayrı olarak oluşmaz. HDD içinde oluşur. Orada yapacaksın düzenlemeleri. Yada NO NAME içine USB / içibndeki Clover klasörünü ekleyeceksin.
Hocam no name içine usb deki clover klasörünü kopyaladım. Origin içinde DSDT ve SSDT dosyaları oluştu şimdi bunlar üzerinde mi yapıcam düzenlemeleri ? Rehberde bahsedilen olay biraz farklı geldi sanki, F4 dosyası ile DSDT dosyalarını oluşturma gibi bir şey vardı orada. Ben clover ekranında F4 ve F4+FN kombinasyonlarını denedim ama dosyalar oluşmadı ORİGİN içinde.

Hem oluştu diyorsun ,hem de oluşmadı diyorsun. Bütün mesajların bu şekilde farkındasın değil mi? Rehberde bahsedilen diğer yöntemleri dene istersen.

Hem oluştu diyorsun ,hem de oluşmadı diyorsun. Bütün mesajların bu şekilde farkındasın değil mi? Rehberde bahsedilen diğer yöntemleri dene istersen.
Daha iyi anlatabilmek adına video çektim. F4 ve F4+FN komutlarını kullanmama rağmen ORİGİN içerisinde hiçbir şey oluşmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafik kartını tanımamış bu arada. Sistem Hakkında/ Grafik kaç MB görünüyor? Ayrıca Clover ile f4 yaptığında DSDT dosyalarının çıkmaması normal. Zira senin Clover dosyaları Windows EFI'si içinde. Ubuntu kullanarak çıkart.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı