Acer Aspire V3-772G Ekran Kartını Görmüyor

karadenizli764

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar, bu uzun zamandır bilgisayarda bulunan bir sorun. Yaklaşık 6-7 ay önce bu sorunu çözmek için bir sürü yöntem denedim. Öncelikle servise vermeden önce driverları güncelledim, sorun düzelmedi. Sonra driverları komple sildim, güncel olanı tekrar yükledim gene düzelmedi. Sonra Acer teknik servisini aradım, sorunu anlattım, mevcut Windows sürümünü (Windows 10) fabrika çıkışı sürüme döndürmek (Windows 8'e) sorunu çözebilirmiş dediler. Onu da yaptım, sonuç yok. Teknik servise verme kararı aldım belki göremediğim bir şeyi görebilirler diye, sonuç gene yok. Bu bahsettiklerim söylediğim gibi 6-7 ay önce yaşandı şu anda driverları güncellemek sorunu çözer mi bilmiyorum ancak görüşlerinizi bekliyorum.

Aygıt yöneticisinden şu anki görüntü bağdaştırıcıları durumu: Screenshot

Not: Ekran kartı markası ve modeli, NVIDIA GeForce GTX 850M'dir.

download.png

Aynı sorun bundan çok daha eski bir ekran kartımda oluyordu format atınca driver max ile taratınca uygun olanı indirip yeniden başlatınca gördü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorun bundan çok daha eski bir ekran kartımda oluyordu format atınca driver max ile taratınca uygun olanı indirip yeniden başlatınca gördü.
Bu arada windows 10 da güncel olmayan sürücülerde o işaret olur. Güncellerseniz sorun biter

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada windows 10 da güncel olmayan sürücülerde o işaret olur. Güncellerseniz sorun biter

Ayni laptopu 2.5 senedir kullaniyorum ben böyle bir sorun yaşamamıştım hiç donanımsal bir arıza olabilirmi?

Öncelikle ikinizede yorumunuz için teşekkür ederim. Cumartesi bilgisayarı teknik servise verdim. Bilgisayarı bugün aldım, ekran kartı tertemiz çalışıyor. Teknik servis bilgisayara format atıp ekran kartının güncel driverlarını yüklemiş, nasıl olduysa bilgisayar ekran kartını görmeye başlamış. Sanırım sorun yazılımsaldı. Ancak ben yinede sorunu detaylı bir şekilde araştıracağım. Tekrardan teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı