Başarılı Kurulum Acer Aspire VX 15 - Mojave 10.14.4

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core i7-7700HQ
  • Grafik Kartı: Intel HD Graphics 630 + Nvidia GTX 1050 Tİ
  • Bellek: 16GB DDR4 2400 MHZ Bellek
  • Disk: 500 GB Samsung EVO SSD + 500 GB HP SSD
  • Ses: Realtek ALC255
  • Tochpad: ELAN Touchpad
  • Chipset: Intel 100 Series/C230
Çalışan Donanımlar:
  • Intel HD Graphics 630
  • Realtek ALC255 Ses kartı (Apple ALC patcher ile tanitildi)
  • Dahili Klavye
  • Touchpad
  • Ethernet
  • Asus Nano N10
  • Rampage USB Mause
Çalışmayan donanımlar:
  • Nvidia GTX 1050 Tİ (Optimus teknolojisi yüzünden tanıtılamıyor)
  • ATHEROS DAHILI WIFI (Asus Nano N10 kullanılıyor)
Dahili Ekran kartı GTX 1050 Tİ, optimus teknolojisi yüzünden tanıtılamıyor. BIOS'da herhangi bir Swichtable seçeneği maalesef yok. Ancak bir sorunda teşkil etmiyor. HD Graphics 630 ile oldukça güzel çalışmaktadır.

AŞAMA AŞAMA KURULUM:

Technopat'da yer alan Mojave Imaj dosyası, Win32 Imager proğramı ile 8GB'lık USB'ye yazdırıldı.
Kurulum yaptığım SSD ikinci SSD olduğu için ve sadece bu bölüme Mojave kurduğum için Paragon ile NTFS to HFS yapılmaya gerek olmadı. Zira kurulum sırasında Disk İzlencesinden macOS Günlüklü şekilde biçimlendirildi ve sistem kurulumu sağlandı. Kurulum sırasında HD Graphics 630 config dosyası kullanıldı ve ekstra bir şey yapmaya gerek olmadan kurulum başarılı bir şekilde tamamlandı.

Kurulum bittikten sonra laptop yeniden başlatmadan öce /Systems/Librarys/Extensions içinde bulunan AMD'ye ait bütün kextler silindi.

Bu laptop modeline AppleALC tanıtımı AppleHDA Patcher aracılığı ile sağlanabilmektedir. Patch ettikten sonra config dosyasındaki tüm patchlar ana config dosyamıza aktarıldı.

AppleHDA Patcher ile patch ettikten sonra sadece AppleALC.kext ve AppleHDA.kext'leri kullanın. Diğer kextleri (HDAEnabler vs..) kullanmayın zira bunlarla sistem sesi tanımıyor.

Kurulum tamamlandı ve Clover Configuration aracılığı ile EFI Mouth edildi. EFI içerisine girildi ve USB'mizdeki BOOT ve CLOVER klasörleri buraya kopyalandı. Bu sayede USB'siz boot edilmesi sağlandı.

Sistem yeniden başlatıldı ve Windows 10 + macOs Mojave 10.14.2 kullanıma hazır hale geldi.

Sistem oldukça stabil. Güç yönetimi, uyku modu, ses, mikrofon, webcam gayet düzgün çalışmaktadır. Aynı sisteme sahip arkadaşlar kurulumu belirttiğim şekilde yapabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemediğiniz bir şey hakkında kesin yorum yapmayın lütfen, ayrıca büyük harf de kullanmayın. Ben çalıştırdığım için biliyorum. Burada birisi daha videolu olarak kanıtlamış.
Sen optimus teknolojisinin ne olduğunu biliyor musun? Zira attığın videodaki kart optimus değil. Bilmediğin konularda yorum yapmamanı tavsiye ederim.

O tavsiyeyi kendine yap, razer blade'in her modeli optimus kullanıyor. Resmen uyduruyorsun kafana göre.
Kardeş optimus teknolojisi laptoplarda değiştirilebilir grafiktir. Bir tane örnek yokki ikinci kartı hackintosh'a tanıtabilsin.

Çok biliyorsan bir tane video rehber yapta bilelim. Daha wifi tanıtamıyorsun kalkmış optimus diyorsun.

Kardeş optimus teknolojisi laptoplarda değiştirilebilir grafiktir. Bir tane örnek yokki ikinci kartı hackintosh'a tanıtabilsin.

Çok biliyorsan bir tane video rehber yapta bilelim. Daha wifi tanıtamıyorsun kalkmış optimus diyorsun.
Senin bilmediğin nokta optimusun nasıl çalıştığı. Bu söylediğim şey direkt olarak anakart ve GPU ile alakalı, işletim sistemi değil. Optimus sistemlerde eğer HDMI portu GPU'ya direkt olarak bağlıysa, harici monitörde tam güç çalışacaktır. Vaktim olursa bu konuda bir rehber hazırlayacım fakat çıkışı GPU'dan olan çok fazla dizüstü yok. Eğer sizinki böyle ise windows üzerinde kısa bir deneme yaptırabilirim anlamanız açısından.

Normalde Nvidia denetim masasında optimus kullanıyorsanız tüm ayarlar gözükmez, özel çözünürlük gibi sayfalar. Eğer dediğim şekilde HDMI portu GPU'ya bağlı ise monitörü taktığınızda aynı masaüstündeki gibi tüm ayar sayfaları görünür olacaktır.

Size mantıklı gelmeyen bir şeye çamur atmak basit, fakat sizi denemekten alıkoyan nedir?

Wifi konusuna gelirsek. Neden bu şekilde saldırdınız anlayamadım, satın almış olduğum adaptörü çalıştırmayı başaran kişi sayısı internet üzerinde sadece üç kişi ve ben onlardan biri olmama rağmen kalkmış wifi tanıtamıyorsun diyorsunuz. DW1820A model ismi, NGFF slotun varsa al tanıt bakalım madem çok bilgilisin.

Senin bilmediğin nokta optimusun nasıl çalıştığı. Bu söylediğim şey direkt olarak anakart ve GPU ile alakalı, işletim sistemi değil. Optimus sistemlerde eğer HDMI portu GPU'ya direkt olarak bağlıysa, harici monitörde tam güç çalışacaktır. Vaktim olursa bu konuda bir rehber hazırlayacım fakat çıkışı GPU'dan olan çok fazla dizüstü yok. Eğer sizinki böyle ise windows üzerinde kısa bir deneme yaptırabilirim anlamanız açısından.

Normalde Nvidia denetim masasında optimus kullanıyorsanız tüm ayarlar gözükmez, özel çözünürlük gibi sayfalar. Eğer dediğim şekilde HDMI portu GPU'ya bağlı ise monitörü taktığınızda aynı masaüstündeki gibi tüm ayar sayfaları görünür olacaktır.

Size mantıklı gelmeyen bir şeye çamur atmak basit, fakat sizi denemekten alıkoyan nedir?

Wifi konusuna gelirsek. Neden bu şekilde saldırdınız anlayamadım, satın almış olduğum adaptörü çalıştırmayı başaran kişi sayısı internet üzerinde sadece üç kişi ve ben onlardan biri olmama rağmen kalkmış wifi tanıtamıyorsun diyorsunuz. DW1820A model ismi, NGFF slotun varsa al tanıt bakalım madem çok bilgilisin.

Rehberi bekliyorum çok merak ettim.

Arkadaşlar lütfen biraz daha sakin tartışalım :). Bilgi paylaştıkça güzeldir. Ayrıca hackintosh deneme/yanılma payı yüksek bir alandır.

Valla Kemal hocam varsa ikinci ekran kartını tanıtmanın yolu hemen tanıtayım. Mis gibi GTX 1050Ti var :) Ama ben ne gördüm nede başarılı olanı duydum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı