Acer Aspire'dan Acer Nitro 5'e geçilir mi?

Lawa

Centipat
Daha fazla  
Ürünü Amazon'dan alalı 7 gün oluyor malzeme kalitesi hoşuma gitti soğutma başarılı ama performans olarak beklentimin altında kaldı ETS 2 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda duisburg calais arası trafik sıkıştığında 35 FPS'lere düştüğü oldu onun haricinde FPS 80 90 120 arası dolaşıyor ama gerçekten stabil bir FPS alamıyorum çok dalgalanıyor ekran kartı ve işlemci kullanımları düşük sıcaklık değerleri çok iyi ilave olarak demix DNA 001 model soğutcu kullanıyorum oyunlardaki FPS dalgalanmaları canımı sıkıyor Nwidia ve Windows üzerinden yapılabilecek her türlü permormans ayarlarını yaptım ama cihaz stabil değil iade edip üstünü 4 bin lira daha ekleyip Acer Nitro 5 almayı planlıyorum sizce değer mi?

Son düzenleme:
Ben Nitro 5 kullanıyorum Ryzen 5 6600H, 8 GB DDR4 RAM, RTX3050. çiçek gibi bilgisayar daha hiç FPS sorunu yaşamadım.

Üstat Ryzen 5 6600H olan seride RAM'ler DDR5 değil miydi?
Benimki bu ve ddr5 yazıyor fakat alırken ddr4 olduğuna eminim hatta buradan birisi önermişti bulup atacağım.

Ürünü Amazon'da alalı 7 gün oluyor malzeme kalitesi hoşuma gitti soğutma başarılı ama performans olarak beklentimin altında kaldı ETS 2 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda duisburg calais arası trafik sıkıştığında 35 FPS'lere düştüğü oldu onun haricinde FPS 80 90 120 arası dolaşıyor ama gerçekten stabil bir FPS alamıyorum çok dalgalanıyor ekran kartı ve işlemci kullanımları düşük sıcaklık değerleri çok iyi ilave olarak demix DNA 001 model soğutcu kullanıyorum oyunlardaki FPS dalgalanmaları canımı sıkıyor Nwidia ve Windows üzerinden yapılabilecek her türlü permormans ayarlarını yaptım ama cihaz stabil değil iade edip üstünü 4 bin lira daha ekleyip Acer Nitro 5 almayı planlıyorum sizce değer mi?
Hocam 8 GB olan laptoplara RAM takviyesi gerektiğini düşünüyorum, günümüzde kesinlikle yetersiz 8 GB RAM.

Benimki bu ve DDR5 yazıyor fakat alırken DDR4 olduğuna eminim hatta buradan birisi önermişti bulup atacağım.

İşlemci DDR5 RAM destekliyor dostum neden eminsin?

RAM eklemediniz herhalde. Bence RAM'den kaynaklı. RAM eklerseniz stabil olur.
Hocam aradaki 4 bin lira farkı vermeye değmez 8 gb ram ekle yoluna devam et diyorsun yani.

Birçok kişi bu cihaza crucial ram takmış başka öneriniz var mıdır?

Ram ilavesinden sonra performansından memnun kalmazsam iade edip nitro ya geçerim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı