Acer B247YBMIPRX monitörde ölü piksel var mı?

Andromeda

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar. Hepsiburada üzerinden Acer B247Ybmiprx model monitör aldım. Ürün elime dün ulaştı. Ölü piksel var mı diye kontrol ettiğimde, resimde de görüldüğü üzere yalnızca siyah arka planda belli olan toplamda 3 adet (2 adet yeşil+1 adet kırmızı) piksel gözüme çarptı. Bu piksellerin sadece siyah arka planda belli olması kafamı karıştırdı. Diğer bütün renklerde pikseller normal renklerini veriyor. Sadece siyah yüzeyde belli olması ölü piksel statüsüne sokar mı?
Bu monitörden önce art arda 2 adet Asus VZ249Q monitör almıştım. İkisinde de aynı noktalarda yüksek miktarda IPS glow çıktı. 2 defa iade ettim. Sonrasında bunu aldım. Bu monitör gerçekten fiyatına göre iyi, nokta atışı bir ürün. Gayet memnun kaldım. Bahsettiğim pikseller gözle bile zor görünüyor. Rahatsızlık vermiyor. Sizce bu monitörü de piksel sorunu yüzünden iade etmeli miyim? Sizin fikirleriniz nelerdir?
Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

20200722_174640.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafana takılıyor ise iade hakkını kullan, iade et paranı al başka bir tane al, genelde üründe şu var o yüzden iade etmek istiyorum yazarsan sorun yaşanıyor, beğenmedim de geç.

Sana kalmış bir durum. Ben olsam o riski almam, ileri süreçlerde çoğalma ihtimali var.

Dediğimiz olay yarı ölü oluyor. Sadece siyahlarda belliyse ve normal kullanımda farketmiyorsanız bence gerek yok. Benim monitörde de 1 adet siyah renkte belli olan piksel var, nerede olduğunu görmesem hiç var demem. Pikselin olduğu yeri bir bez ile hafifçe ovalayın, belki takılmış olabilir ve düzelir. Şunu da düşünmeniz lazım, iade edip farklı bir tane alırsanız belki de bu ondan daha beter olacak, kim bilir?

Geri
Yukarı