Acer EG240y monitörde ölü piksel var

gabomb

Kilopat
Daha fazla  

Uzun araştırmalar sonucu dün bu monitörü aldım bugün elime ulaştı. Monitörden inanılmaz memnun kaldım. Oynadığım FPS oyunlarda hissedebildiğim ghosting yok. IPS glow rahatsız etmeyecek kadar az. 75 Hz TN monitörden sonra oyun oynamayı yeniden keşfetmiş gibi hissettirdi cidden. Fakat gel gelelim bir tane ölü piksel çıktı. Monitörün ortasında yukarıda ve sadece beyaz ekranda gri bir toz parçası büyüklüğünde ve dibine girip dikkatle bakmasan anlaşılmıyor bile. Normal şartlarda bir insan umursamaz ve kullanmaya devam edebilir ama benim gibi obsesif takıntıları olan biri için aynı şeyi söyleyemiyorum. Sizce ne yapmalıyım. İade edersem iade sürecinde sıkıntı çıkma ihtimalini göze alınır mı? Aynı monitörden indirimdeyken tekrar alınır mı? Gerçekten yardımınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Fazlalaşmaya başlarsa garantiye gönderirsin. İade sürecinde monitör kırılabilir, hasar görebilir.

Son düzenleme:
Aynı monitörü geçen hafta bende aldım alırken de ilk araştırdığım şey Acer'ın ölü piksel tavrıydı her yerde yazan 5 ölü piksel şeklinde açıklama. Siz şu an memnun kalmadım arızalı ürün prosedüründen faydalanarak iade edebilirsiniz diye düşünüyorum. 14 günlük süreç geçtikten sonra teknik servis devreye girerki sizin 2 adet ölü pikseliniz mevcut bu yüzden muhtemel olarak işlem yapmazlar iade edecekseniz elinizi çabuk tutarsanız sizin hayrınıza olur.

Aynı monitörü geçen hafta bende aldım alırken de ilk araştırdığım şey Acer'ın ölü piksel tavrıydı her yerde yazan 5 ölü piksel şeklinde açıklama. Siz şu an memnun kalmadım arızalı ürün prosedüründen faydalanarak iade edebilirsiniz diye düşünüyorum. 14 günlük süreç geçtikten sonra teknik servis devreye girerki sizin 2 adet ölü pikseliniz mevcut bu yüzden muhtemel olarak işlem yapmazlar iade edecekseniz elinizi çabuk tutarsanız sizin hayrınıza olur.
İade sürecinden korkuyorum açıkçası. Pazartesi anca iade edebilirim zaten fakat bu sefer de indirimi bitmiş olacak alamayacağım tekrardan.

İade sürecinden korkuyorum açıkçası. Pazartesi anca iade edebilirim zaten fakat bu sefer de indirimi bitmiş olacak alamayacağım tekrardan.

Hocam sürekli indirimde bende 1399'dan aldım sonra 2-3 gün 1499 yaptı satıcı sonra gene 1399 yaptı hatta monitör indirimi falan geldi ben 1299'a aldım çok bir şey kaybetmessiniz. Ayrıca ölü pikselin çoğalma gibi bir huyu var garanti bittikten sonra çoğalırsa elinizden hiçbir şey gelmez.

Hocam sürekli indirimde bende 1399'dan aldım sonra 2-3 gün 1499 yaptı satıcı sonra gene 1399 yaptı hatta monitör indirimi falan geldi ben 1299'a aldım çok bir şey kaybetmessiniz. Ayrıca ölü pikselin çoğalma gibi bir huyu var garanti bittikten sonra çoğalırsa elinizden hiçbir şey gelmez.
İade alacaklarını kesin olarak bilsem aslında alabilirim şimdi de sıkıntı çıkartırlar diye korkuyorum...

Bende de aynı sorun vardı. Kargoya sağlam verdim iade için. Kargoda ürünün ayaklarını taktığımız standı çizilmiş. İadeyi kabul etmediler o yüzden. Dikkatlice kargoya verirseniz iade ederler tabii ki. Piksel sorunu benim de canımı sıkıyor. Eski monitörün ölü pikseli vardı, mesela 1 yıl sonra falan kendiliğinden kaybolmuştu. Umudum şu an o yönde.

Bende de aynı sorun vardı. Kargoya sağlam verdim iade için. Kargoda ürünün ayaklarını taktığımız standı çizilmiş. İadeyi kabul etmediler o yüzden. Dikkatlice kargoya verirseniz iade ederler tabii ki. Piksel sorunu benim de canımı sıkıyor. Eski monitörün ölü pikseli vardı, mesela 1 yıl sonra falan kendiliğinden kaybolmuştu. Umudum şu an o yönde.
Kutu içinde de çizilmesi zor gibi geliyor ya. Böyle bir durumda firmanın iadeyi kabul etmemek için böyle bir politika izlemiş olma olasılığı korkutuyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı