Acer E5 571G 53R3 Windows 10 donma sorunu

racooss

Hectopat
Merhaba. Eski bilgisayarıma Windows 10 kurmuştum. Kullanırken bir problem yaşıyordum. Bilgisayarım (laptop) masaüstünde, chrome açıkken kullanılırken donuyordu. Arada bir durup kitleniyor, yaklaşık 5-10 saniye öyle kalıyor ve sonra çalışmaya devam ediyordu. Sorun sadece bilgisayar boştayken oluyordu. Oyun oynarken problem yaşamıyordum. Ben de işlemci ile ilgili bir problem olduğunu düşündüm.

Daha sonra bilgisayarımı değiştirdim. Şimdi de eski bilgisayarıma yakın bir model kullanıyorum (Acer E5 571G 53R3). Bu bilgisayara Windows kurduktan sonra da yine böyle bir problem ile karşılaştım ve sonra Acer ürünlerinde kronik bir sorun olduğunu düşündüm. Ama bir şekilde bunu atlatmıştım. Güncellemeler ile mi sağladım, bilmiyorum. Daha sonra bilgisayara format attım ve formattan sonra bu sorunu çık sık yaşamaya başladım. Bilgisayarı açıyorum ve yarım saat içerisinde donuyor, 5-8 saniye sonra tekrar açılıyor. (Donma sürecinde sistem çalışıyor, sadece ekran donuyor. Mesela ekran donukken fare imlecini hareket ettirebiliyorum ve o esnada Chrome kapatma düğmesine bastığımda bir şey olmuyor, donma süreci bitince Chrome kapanıyor.
Daha sona resmi siteden işlemci chipset sürücüsü falan indirdim. Eskisinden daha az görmeye başladım ama hala bunu görüyorum. Bu problem Windows ile mi alakalı yoksa donanımsal bir problem mi?
[/QUOTE]

SİSTEM BİLGİSİ

Ekran Kartı : NVIDIA Geforce 840M
Ekran Kartı : Intel HD Graphics Family
Anakart : NC-E5-571G-53R3
İşlemci : Intel Core (TM) i5 - 4210U CPU 1.70 GHz, 2401 Mhz

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçeyim geçmesine de TPM muhabbeti var. Bilgisayarımda destekliyor mu, onu da bilmiyorum. BIOS üzerinden açmak gerekiyor. Benim BIOS'ta Advanced menü yer almıyor. Zaten Advanced menülü BIOS kuracağım diye Windows'u öldürdüm ve format atmak zorunda kaldım.

Hocam Windows 10 sizin işletim sisteminize büyük gelir gibime geliyor.
Windows 10 kullanabilmeniz için en az 8 GB RAM lazım hızlı bir şekilde.
Eğer RAM miktarınızı 8 ve üstü yapıp üstüne SSD eklerseniz donma sorununuz ortadan kalkar, onun dışında Windows 7'ye dönerseniz sizin için problem kalkmış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı