Acer Hacklendi!

Dünya devi Acer bir grup bilgisayar korsanı tarafından Hacklendi. Korsanlar ellerinde bütün belge ve Maillerin olduğunu, duyurdu. Korsanlar 50 Milyon dolar fidye istiyorlar. Erken ödeme yapılırsa %20 indirim yapılacağını duyurdular. Ödeme yapılırsa ellerindeki dosyaları sileceklerini de duyurdu.

Siber konuda kendini kanıtlayamayan sorun yaşayan firmaların ürünlerinin kalitesinde kuşku duyuyorum hocam. Her markada bu şekildeyim kendimle alakalı birazcık.
Vakti zamanında iCloud hacklendiği zaman IPhone'a tövbe ettim. Bir daha gidip satın alamadım.

Her yazılımda açıklar olabilir. Hacklenmesi demek güvensiz olduğu anlamına gelmiyor. Hatta daha güvenli oluyorlar çünkü daha sıkı önlem alınıyor.
Ona bakarsan bill Gates'de hacklendi.
Microsoft da hacklendi.
Ama hala Windows kullanıyorsun.

1616345131820.png

Android'de hacklendi.
Exchange de hacklendi.
Ve dahası.
Bu bakış açısı saçma ve yanlış.

Siber konuda kendini kanıtlayamayan sorun yaşayan firmaların ürünlerinin kalitesinde kuşku duyuyorum hocam. Her markada bu şekildeyim kendimle alakalı birazcık.
Vakti zamanında iCloud hacklendiği zaman iPhone'a tövbe ettim. Bir daha gidip satın alamadım.
Fikrinize saygı duyarım. Ancak her siber saldırı yaşayan firmayı kullanmayacaksanız işiniz çok zor. Facebook, Google, Amazon gibi devasa firmalar bile böyle saldırılara maruz kalıyor. Tabi yine de bu sizin fikriniz.

Bu Acer nasıl bunlar için önlem almıyor? Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisin, bi' zahmet güvenlik ile alakalı yüksek bilgiye sahip insanları bünyende barındır, öyle değil mi?
Söylediğim gibi sayfalarında ne kaydın varsa onlar ile işlem yapılır.
Teşekkür ederim hocam, son bir sorum olacak. Sizce Acer kullanıcılarının veri güvenliğini tekrar sağlayabilir mi? Ya da bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı?

Bu Acer nasıl bunlar için önlem almıyor? Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisin, bi' zahmet güvenlik ile alakalı yüksek bilgiye sahip insanları bünyende barındır, öyle değil mi?

Teşekkür ederim hocam, son bir sorum olacak. Sizce Acer kullanıcılarının veri güvenliğini tekrar sağlayabilir mi? Ya da bu durumdan kurtulmanın bir yolu var mı?
Hocam Google barındırsın bir zahmet. İllaki bir açığından giriyorlar her firmanın.

Vakti zamanında iCloud hacklendiği zaman iPhone'a tövbe ettim. Bir daha gidip satın alamadım.
Microsoft ve Google'da hacklendi. O zaman ne Microsoft ürünü kullanın ne de Google ürünü. Ama görüyorum ki bu iki firmanın ürününü de kullanıyorsunuz. Çelişki diye buna derim ben.

Her ne kadar insan getirsen de illaki birilerinin görmediği başka bir bakış açıları (güvenlik açıkları) olacaktır. Bunları görebilen insanlar (ya da gruplar) bu saldırıları yapıyor.

Rica ederim. Acer veya benzeri firmalar, genel olarak hacklenen veya veri açığı yaşayan firmalar kayıtlı postalara şifrelerinizi değiştirmeniz için güvenlik postası gönderecektir. Bilgilendirmeye göre şifrenizi ve alınacak güvenlik önlemlerini sizlere bildirecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı