Bilgisayarım hacklendi

Dün itibarıyla hayatımda ilk defa Torrent'ten oyun indirmeye kalktım. Yanlış bir şey yapmış olsam gerek indirdiğim exeyi açınca önce Google Chrome'u sildi. Sonra da bir dosyaya erişim kısıtladı. Çalınan çırpılan bir şey yok hemen Chrome'u silip geri yükledim. Windows Defender'ı çalıştırdım tarattım antivirüs indirdim onlar da temiz diyorlardı bir sorun kalmadı herhalde diye düşündüm. Fakat bu öğlen 2 Gmail'den de beni attı ve güvenlik sorunu verdi. Birisi cihazlarınızdan birinde bir uygulamayla erişim sağlıyor gibi bir şey yazıyordu ve evet o cihaz bilgisayarım. Ne yapmalıyım? Nasıl bulup atacağım?
Cyren Antivirüs indir dene. Virustotalde o buldu açtığım virüsü. Kaspersky geçen bir şey yapamadi virüse. Fakat çok false positive verdiğini duydum. Dikkat et.

Bu tür durumlarda acil format mutlaka. Mevcut sistemde nerede ne değişti bilemezsiniz.
Telefondan şifreleri değiştirin. İki aşamalı şifreyi aktifleştirin.

İlk önce Malwarebytes indirin ve tarayın, bulunan virüsleri temizleyin. Sonra Kaspersky indirin ve onunla da tam tarama yapıp çıkan virüsleri temizleyin. Garantiye almak için interneti kesip bilgisayarı güvenli modda başlatın ve tekrardan Kaspersky ile tam tarama yapın. Sorununuz çözülecektir. Daha beterini ben yaşadım ve konu açmıştım. O konuya da göz atabilirsiniz. Formata vs. gerek yok, korkmayın. Bildiğiniz tüm hesaplarınızdaki şifrelerinizi değiştirin. Torrent oyun indirmeyin diyenlere bakmayın, bir oyuna para verecek durumunuz yoksa dikkatli bir şekilde güvenli sitelerden oyun indirebilirsiniz. İndirdiğiniz oyunları, dosyaları Kaspersky ile taratın. Bu sayede virüs bulaşmaz. Kaspersky'ı bu olaylardan sonra silmeyin, kalsın. 60 gün deneme süresi var. Bitince de yılda 200 TL civarı vererek kullanabilirsiniz. Panik yapmayın, kolay gelsin.

Evet virüs olmadığını söyledi 3 farklı AV kullandım ayrıca windows defendera tarattım
O zaman sisteminizde güncel olarak çalışan bir virüs olmadığını söyleyebiliriz. Size sıkıntı oluşturan zararlı muhtemelen tek seferde çerezleri çalan ve sürekli çalışmayan zararlılardan bir tanesi. İlk başta hesaplarınızı kurtarın, bilgilerinizi değiştirin.

Geri
Yukarı