Acer KG241QS vs ASUS VP249QGR

Bütçe
1500

esador

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Monitör almayı düşünüyorumda başlıkta da belirttiğim üzere ik ifarklı model arasında kaldım. Curved istemiyorum 24" civarında bir boyutta olduğu için monitörler. Acer 165Hz, ASUS ise 144Hz. Fakat monitörler hakkında detaylı bir teknik bilgim olmadığından çok karşılaştırma yapamadım. İki üründe aynı fiyat bandında. Valorant, Rust, GTA V, RDR 2, Rainbow Six Siege oynuyorum. Profesyonel bir Valorant, Rainbow Six oyuncusu değilim fakat oynuyorum işte. CS:GO falan için TN panel önermişler hep, çok farklı bir etki yaratır mı ASUS'taki IPS panel? Sizce ASUS mu tercih etmeliyim Acer mi? Veya 1500₺ bütçeye 144Hz başka bir monitör öneriniz var mı? Sebebiyle birlikte yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS görüntüyü gül gibi verir. Asus olanı kullanıyorum. İyiki almışım. Profesyonel tarzda oynamıyorsanız TN panel gereksiz.

TN panel rekabetçi oyunlar için öneriliyor ancak renkler IPS panele göre çok kötü oluyor.
Şahsen 1 ms olucak diye renklerden kısmam.

IPS görüntüyü gül gibi verir. Asus olanı kullanıyorum. İyiki almışım. Profesyonel tarzda oynamıyorsanız TN panel gereksiz.
Profesyonel olarak değil, Yani Rainbow Six derecem olsa olsa platin 2 olur en fazla, Valorant'ta da en fazla platin olurum ki o da en fazla. Öyle E-sporcu olayım edeyim diye bir endişemde yok zaten. Asus bana da araştırdıkça daha iyi gibi geliyor FPS oyunlarında iddialı olmadığım için.

İkisi arasından Asus'u öneririm. Alternatif olarak;

IPS değil VA ama bu eksisi dışında Asus'u her yönde tokatlıyor.

-Çok daha iyi renk gamutları.
-Gerçek 8 bit renk derinliği.
-3500:1 kontrast oranı (Siyah ve beyazların nasıl göründüğünü etkiler. Çoğu IPS'de olduğu gibi Asus'da da 1000:1 bu.)
-FreeSync sürümü daha yüksek (FreeSync Premium. Düşük FPS'lerde de yırtılmayı önleyebilir.)
-Parlaklığı daha yüksek.

Şahsen bunların IPS'e ağır bastığını düşündüğümden bunu öneririm.
Renk olarak en iyi panel IPS olsa da bu renk gamutları gibi bir etken sadece, diğer etkenleri daha iyi bir VA kötü bir IPS'den renk olarak daha iyi olabilir.

İkisi arasından Asus'u öneririm. Alternatif olarak;

IPS değil VA ama bu eksisi dışında Asus'u her yönde tokatlıyor.

-Çok daha iyi renk gamutları.
-Gerçek 8 bit renk derinliği.
-3500:1 kontrast oranı (Siyah ve beyazların nasıl göründüğünü etkiler. Çoğu IPS'de olduğu gibi Asus'da da 1000:1 bu.)
-FreeSync sürümü daha yüksek (FreeSync Premium. Düşük FPS'lerde de yırtılmayı önleyebilir.)
-Parlaklığı daha yüksek.

Şahsen bunların IPS'e ağır bastığını düşündüğümden bunu öneririm.
Renk olarak en iyi panel IPS olsa da bu renk gamutları gibi bir etken sadece, diğer etkenleri daha iyi bir VA kötü bir IPS'den renk olarak daha iyi olabilir.
Kara cuma, 11.11 gibi indirim tarihlerinde almayı planlıyorum. Öneriniz için çok teşekkürler. Asus ve bu Philips arasından uygun olanı tercih edeceğim nasip olursa. İlginiz için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı