Çözüldü Acer laptop geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nvieast

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5625U | Acer Aspire 5 A515-47-R739
40 GB RAM (32+8)
512 GB SSD
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Selam,

İlk kez Acer bir laptop aldım. Cihazın Fastboot'u açık ve NVMe SSD olmasına rağmen fotoğraftaki ana ekranda çok bekliyor. Bundan önce Honor'un bilgisayarını kullanıyordum ve olay çok hızlıydı.

Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-10-31 saat 00.00.39_4e5ee100.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-31 saat 00.00.39_4e5ee100.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 65
Çözüm
Olayı çözüm arkadaşlar. Ses sürücüsünden kaynaklıyormuş kaldırıp yeniden yükledim düzeldi.
Selam,

İlk kez Acer bir laptop aldım. Cihazın Fastboot'u açık ve NVMe SSD olmasına rağmen fotoğraftaki ana ekranda çok bekliyor. Bundan önce Honor'un bilgisayarını kullanıyordum ve olay çok hızlıydı.

Geç derken kaç saniye veya kaç dakika sürüyor?

Selam,

İnşallah aldığınız bilgisayar bu değildir.
Eğer ki buysa 4 GB RAM'li bu PC için Windows 11 fazla geliyor. Bir de 64 Bit W11 var içinde. Aldığınız laptop modeli hangisi?

Geç derken kaç saniye veya kaç dakika sürüyor?

Hoca şimdi siz deyince denedim 1 dakika 50 saniye sürdü ama bu Windows kısmı değil Acer'ın siyah yüklenme ekranı orası geçtikten sonra Windows 1-2 Saniye'de açılıyor.

İnşallah aldığınız bilgisayar bu değildir.
Eğer ki buysa 4 GB RAM'li bu PC için Windows 11 fazla geliyor. Bir de 64 Bit W11 var içinde. Aldığınız laptop modeli hangisi?
Yok hoca bu değil bende ki model bu https://www.amazon.com.tr/Acer-A515-47-R739-5-5625U-İşlemci-İşletim/dp/B0BTDMZ52C/ref=sr_1_6?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=acer&qid=1697095954&s=computers&sr=1-6

Hoca şimdi siz deyince denedim 1 dakika 50 saniye sürdü ama bu Windows kısmı değil Acer'ın siyah yüklenme ekranı orası geçtikten sonra Windows 1-2 Saniye'de açılıyor.

Yok hoca bu değil bende ki model bu https://www.amazon.com.tr/Acer-A515-47-R739-5-5625U-İşlemci-İşletim/dp/B0BTDMZ52C/ref=sr_1_6?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=acer&qid=1697095954&s=computers&sr=1-6

Sitesindeki BIOS güncellemelerini yaptınız mı?

@Nvieast benim de Acer 9 saniye masaüstü ekranını görüyorum. Windows hızlı başlatma açık mı?

Hocam o açık şu anda diske bir baktım BitLocker orijinalden açılmış Windows 11 Pro olduğu için herhalde onu kapatıyorum şimdi bir de öyle deneyeceğim.

Sitesindeki BIOS güncellemelerini yaptınız mı?

Şu BitLocker'ı kapattıktan sonra olmazsa bir de ona bakacağım hocam çok teşekkür ederim.

Her iki durumu da denedim siyah ekran kısmı bir türlü hızlanmıyor :D Şimdi Fastboot'u kapatmayı deneyeceğim.

Son düzenleme:
Hocam o açık şu anda diske bir baktım BitLocker orijinalden açılmış Windows 11 Pro olduğu için herhalde onu kapatıyorum şimdi bir de öyle deneyeceğim.

Şu BitLocker'ı kapattıktan sonra olmazsa bir de ona bakacağım hocam çok teşekkür ederim.

Her iki durumu da denedim siyah ekran kısmı bir türlü hızlanmıyor :D Şimdi Fastboot'u kapatmayı deneyeceğim.

Startup süresini ölçen programda zaman ne kadar gösteriyor bakar mısınız?

Dosya Ekleri

• stime.png
    stime.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 28
Bence normal değil.

Değerler hakikaten bayağı kötüymüş. İade şansınız varsa iadeye gönderin. Büyük ihtimal RAM checksum yaparken sorun çıkartıyor.
Son olarak CMD'yi yönetici olarak başlatıp "powercfg -h off" yazarak hibernate işlemini kapatarak sistem uykusu olmadan bilgisayarı başlatmayı deneyebilirsiniz. Belki işe yarar. Bazen çözüm oluyor.

Geri
Yukarı