Acer laptopu garantiye gönderirken kargo parasını ödeme kzorunlu mu?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Acer bilgisayarımın garanti süreci içerisinde 2. kez sorunlarla karşılaşıp tekrar garantiye yollayacağım üründeki sorunlar 6 aylık süreçte vesaire vardı ama çok nadir olduğu için umursamamıştım artık rahatsız edici seviyeye geldi. Mavi ekran, aniden donma gibi vb. hiçbir değişiklik yapmama rağmen bu sorunları çıkarmasından dolayı garanti süresi içerisinde çokça bozulan ürünün iadesini talep etmeyi düşünüyorum.

Ek bilgi olması adına mavi ekran hatası KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION yazılı şekilde oluşuyordu 1-2 saniye içerisinde tekrardan yeniden başladığı için bilgisayar görüntü almam mümkün olmadı hiç aniden donma gibi sorunları saymıyorum.

Son olarak bana gönderdikleri e-mail içeriğinde.
• Kargo gönderimlerinizde, kargo ücretini ödeyerek göndermenizi rica ederiz.
Gibi bir ibare bulunuyor rica ederiz? Benim bu durumda ödeme yapma gibi bir zorunluluğum var mı acaba merak ediyorum ek olarak müşteri hatası diyebileceklerini sanmıyorum ama THH ile uğraşmam her halükarda para iadesi için gerekecek galiba.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-04 233306.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-04 233306.png
    71,7 KB · Görüntüleme: 19
Büyük ihtimal ödemezseniz tarafınıza gönderirken 'karşı ödemeli" olarak yollayacaklar hocam.

Normalde büyük servisler iki ücreti de kendileri ödüyor, Acer gibi firma niye böyle yapmış anlamadım.

Büyük ihtimal ödemezseniz tarafınıza gönderirken 'karşı ödemeli" olarak yollayacaklar hocam.

Normalde büyük servisler iki ücreti de kendileri ödüyor, Acer gibi firma niye böyle yapmış anlamadım.
1. Gönderişimde hem giderken hem gelirken onlar ödedi 2. ye özel bir durum mu anlamadım ama sadece rica ederiz gibi bir ifade kullanılmış yarın kendilerini arayıp öğreneceğim.

1. Gönderişimde hem giderken hem gelirken onlar ödedi 2. ye özel bir durum mu anlamadım ama sadece rica ederiz gibi bir ifade kullanılmış yarın kendilerini arayıp öğreneceğim.

Bilgilendirirseniz biz de öğrenmiş oluruz.

Benim bildiğim, servisin ikisini ödeme zorunluluğu yok. Fakat müşteri memnuniyeti için çoğunlukla ödüyorlar.

Bilgilendirirseniz biz de öğrenmiş oluruz.

Benim bildiğim, servisin ikisini ödeme zorunluluğu yok. Fakat müşteri memnuniyeti için çoğunlukla ödüyorlar.
Güncelleme geçeyim hocam Müşteri hizmetlerini aradım ve konuştum galiba garanti kapsamında bulunan ürünlere ödeme almıyorlar o kısmı tam çözemedim ama bana telefonda bir kargo kodu verdiler yurtiçi kargo için önce hangi şehirden geleceğini sordular. Bu kodu verirseniz sizden ücret alınmayacak dendi ve ücret almayacaklarmış.

Noobeller, sadece kargo kodu yeterli mi? Yoksa adres falan söylemem gerekiyor mu? Kodu söylediğimde laptop gerekli yere gidecek mi?

Noobeller, sadece kargo kodu yeterli mi? Yoksa adres falan söylemem gerekiyor mu? Kodu söylediğimde laptop gerekli yere gidecek mi?
Evet sadece müşteri hizmetlerinin size vermiş olduğu kodu veriyorsunuz ve başka bilgi istenmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı