Acer MX330 kasıyor

racooss

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım Acer TravelMate cihazım oyunlarda kasıyor. Özellikleri oyun bilgisayarı özellikleri değil ama bu cihazın ETS 2 gibi bir oyunda orta ayarlarda kasmaması gerekiyorken kasıyor. Grafik ayarlarını düşürdüm de yine kasıyor. 40 FPS alırken birden 23'e düşüyor ve sonra çıkıyor. Birkaç saniye sonra tekrar düşüyor ve oyunun akıcılığı yok oluyor.
Sistem özellikleri:

1686603958733.png

Ekran kartı MX330 (2 GB)

Bu sistem ETS 2'yi yüksek ayarlarda bile 30 FPS verebiliyor. Windows'u yeni kurdum ve maalesef o performansı alamıyorum. Ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda da ne ekran kartı ne de işlemci %35'in üzerine çıkmıyor.

Driverları güncelledim. Yetmedi kendi sitesinden kontrol ettim. Hiçbir şey değişmedi.

Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım Acer TravelMate cihazım oyunlarda kasıyor. Özellikleri oyun bilgisayarı özellikleri değil ama bu cihazın ETS 2 gibi bir oyunda orta ayarlarda kasmaması gerekiyorken kasıyor. Grafik ayarlarını düşürdüm de yine kasıyor. 40 FPS alırken birden 23'e düşüyor ve sonra çıkıyor. Birkaç saniye sonra tekrar düşüyor ve oyunun akıcılığı yok oluyor.
Sistem özellikleri:

Eki Görüntüle 1818546

Ekran kartı MX330 (2 GB)

Bu sistem ETS 2'yi yüksek ayarlarda bile 30 FPS verebiliyor. Windows'u yeni kurdum ve maalesef o performansı alamıyorum. Ve Görev Yöneticisi'nden baktığımda da ne ekran kartı ne de işlemci %35'in üzerine çıkmıyor.

Driverları güncelledim. Yetmedi kendi sitesinden kontrol ettim. Hiçbir şey değişmedi.

Oyun oynarken güç seçeneklerinden nihai performans seçip laptopu oyun süresince şarjda kullanmak sorununuza çözüm olabilir. Onun haricinde MX kartlar için var mı bilmiyorum ama NVIDIA Denetim Masası varsa onun ile oyunlarla atanan GPU'yu MX330 olarak değiştirmeniz işe yarayabilir.

Oyun oynarken güç seçeneklerinden nihai performans seçip laptopu oyun süresince şarjda kullanmak sorununuza çözüm olabilir. Onun haricinde MX kartlar için var mı bilmiyorum ama NVIDIA Denetim Masası varsa onun ile oyunlarla atanan GPU'yu MX330 olarak değiştirmeniz işe yarayabilir.
Her daim güç modu açık ve zaten Nvidia seçili sürekli.

Sistem özellikleri:

Eki Görüntüle 1818546

Ekran kartı MX330 (2 GB)

Isınma yapıyorsa normal. Bir de o kart çok fazla güçlü değil diye hatırlıyorum. En fazla soğutucu alınabilir altına.

Hayır, ısınma yapmıyor. Kart oyun için çok güçlü değil zaten ama ETS 2'yi orta ayarlarda 30 FPS altı oynatacak kadar da kötü değil.

Oyun Steam sürümü herhalde. Benim bir arkadaşında laptopta kasma oluyordu güncellemelerin varsa bir kontrol et. NVIDIA grafik ayarların ne durumda ve bir de fişe takılı mı oynuyorsun?

Her şey güncel. Driverlar güncel. NVIDIA grafik ayarları performans modunda. Sürekli de fişe takılı.
hocam sürücü sürümünü düşürmeyi deneyin.

öncelikle windows update otomatik güncelleme açıksa kapatın. ardından ddu ile sürücünüzü tamamen kaldırın. sonrasında eski sürüm sürücüleri yükleyin.

Hocam sürücü sürümünü düşürmeyi deneyin.

Öncelikle Windows Update otomatik güncelleme açıksa kapatın. Ardından DDU ile sürücünüzü tamamen kaldırın. Sonrasında eski sürüm sürücüleri yükleyin.

Hocam dediğini yaptım. Şu anda NVIDIA driver yok PC de. İşlemci GPU kullanıyor. Bu şekilde oyuna girdiğimde o kasma, FPS sorunu drop yaşamadım. Yani böyle hali daha iyi oldu. Tekrar ekran kartı için driver kuracağım ama hangisini kurmalıyım? MX330.

Hocam dediğini yaptım. Şu anda NVIDIA driver yok PC de. İşlemci GPU kullanıyor. Bu şekilde oyuna girdiğimde o kasma, FPS sorunu drop yaşamadım. Yani böyle hali daha iyi oldu. Tekrar ekran kartı için driver kuracağım ama hangisini kurmalıyım? MX330.

Winddows 10 kullanıyorsanız: Geforce Driver Results | NVIDIA Geforce Driver Results | NVIDIA

Bu 2 sürücüye bakabilrsiniz. Başka sürücülere bakmak için En Yeni Resmi GeForce Sürücülerini İndirin bu adresi kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı