Acer Nitro 16 alınır mı?

Hangi driver mesela bütün driverlari kurmuştum

Mux baya farkediyor mu peki

Aradaki FPS farkını karşılaştırmadım zira 4060 kullandığım için piyasada kaldıramadığı oyun yok şu anda modelin ama iGpu devre dışı kaldığı için ve bu sebeple gecikme azaldığından dolayı da elbette ciddi FPS farkı ortaya koyabiliyor MUX Switch.

Aradaki FPS farkını karşılaştırmadım zira 4060 kullandığım için piyasada kaldıramadığı oyun yok şu anda modelin ama iGpu devre dışı kaldığı için ve bu sebeple gecikme azaldığından dolayı da elbette ciddi FPS farkı ortaya koyabiliyor MUX Switch.
15 20 watt eklenmesi ne kadar fps koyabilir ki hiç mux'lu bir şey kullanmadım.

15 20 watt eklenmesi ne kadar fps koyabilir ki hiç mux'lu bir şey kullanmadım.

Önemli olan Watt eklenmesi değil. MUX sayesinde iGpu devreye girmiyor ve bu sayede gecikme az olduğu gibi performans düşüşü de yaşanmıyor. fazladan 15-20 FPS gibi bir değer ortaya koyuyor MUX Switche sahip olan bir laptop MUX olmayan laptopa göre lakin RDR2, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda 10 FPS'in bile önemi çok fazla. Üstüne üstlük RTX 40 modellerde DLSS 3.5 mevcut. FPS olarak uçuruyor zaten bu özellik bahsetmeye bile gerek duymuyorum bile.

Çöp fiyat cihaz iyi olsa ne yazar, ki gören de high tier bir laptop sanacak bu durumda da savunulduğuna göre.

Önemli olan Watt eklenmesi değil. MUX sayesinde iGpu devreye girmiyor ve bu sayede gecikme az olduğu gibi performans düşüşü de yaşanmıyor. fazladan 15-20 FPS gibi bir değer ortaya koyuyor MUX Switche sahip olan bir laptop MUX olmayan laptopa göre lakin RDR2, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda 10 FPS'in bile önemi çok fazla. Üstüne üstlük RTX 40 modellerde DLSS 3.5 mevcut. FPS olarak uçuruyor zaten bu özellik bahsetmeye bile gerek duymuyorum bile.

MUX'ın farkını normal bir şekilde single player falan oynarken pek görmezsin (2-3FPS anca) ama işlemciye yük bindirerek oynadığında misal çözünürlük düşürüp, ayarları low'a alıp multi oyun oynayanlarda fark % olarak çok daha fazla artar. Cyberpunk 2077, Dying Light 2, RE Village gibi birkaç oyunda denemiştim. Tamamen aynı FPS'yi veriyordu.

Mux'ı olmayan ama denemek isteyen laptopa harici ekran bağlayarak farka bakabilir. Çünkü laptop'un ekran çıkışı direkt GPU'ya bağlıdır. iGpu'dan geçmez sinyal. Ayrıca bu şekilde ek ayarlarıda açabilirsiniz. (DSR vb.)

Acer güzel bir marka. Seni uzun uzun götürsün istiyorsan birkaç bin daha ekleyip 4060'lı alman daha mantıklı.

Victus 15 kronik sorunlu bi laptop. Kesinlikle nitro 16 daha iyi. Victus 16 yı bilmem ben nitro 16 kullanıyorum. Laptopu alırken buraya sordum. %70 nitro 16 önerdi.

Geri
Yukarı