Acer Nitro 16 AN16-41 alınır mı?

Acer 16 geçen ay piyasaya sürülmüş bu ay da Türkiye'de satışa başlamış. Yeni bir laptop olduğu için kronik olarak problemi var mı ya da uzun kullanımda nasıl performans verir gibi bir şey demek zor ama özellikleri ile f/p görünüyor. Hatta yurtdışında Türkiye'den daha pahalı satılıyor. Bu demek oluyor ki Acer, Türkiye pazarında yer almak istiyor. Ekran özelliklerine ulaşmak için bir saattir video izliyorum. En sonunda %100 sRGB ve 5 ms olduğunu buldum.

Acer 16 geçen ay piyasaya sürülmüş bu ay da Türkiye'de satışa başlamış. Yeni bir laptop olduğu için kronik olarak problemi var mı ya da uzun kullanımda nasıl performans verir gibi bir şey demek zor ama özellikleri ile f/p görünüyor. Hatta yurtdışında Türkiye'den daha pahalı satılıyor. Bu demek oluyor ki Acer, Türkiye pazarında yer almak istiyor. Ekran özelliklerine ulaşmak için bir saattir video izliyorum. En sonunda %100 sRGB ve 5 ms olduğunu buldum.
Hocam 3 ms diye biliyorum ama peki sizin bahsettiğiniz %100 s RGB 5 ms ne anlama geliyor yani bilgim yok maruz görün. aydınlatırsanız sevinirim

Hocam 3 ms diye biliyorum ama peki sizin bahsettiğiniz %100 s RGB 5 ms ne anlama geliyor yani bilgim yok maruz görün. Aydınlatırsanız sevinirim

Yani rekabetçi oyunlarda daha iyi performans alırsınız. CS, CoD gibi FPS tarzı. Onun dışında ghosting olmaz diyemiyorum minimum düzeye düşer diyelim. 4000 serisi laptoplar arasında güzel bir alternatif. Ben Intel işlemcili modellerini de merak ediyorum. Ek olarak enteresan bir QHD+ çözünürlüklü IPS paneli var. Parlaklık 500 nit olarak görünüyor. Parlaklığı bu kadar yüksek olan laptop ilk defa görüyorum. 🤔

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230828-172100_ReVanced_Extended.png
    Screenshot_20230828-172100_ReVanced_Extended.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 181
Son düzenleme:
Hocam cihaz 1920x1200 çözünürlüğe sahip wuxga 165 hz 3ms tepki süresine sahip. Asus tuf gaming 2022 rtx3060 lı cihazdan bu cihaza geçiş yaptım. Asus un 2022 kasa kalitesi ve estetik duruşu Acer nitro 16 ya göre daha iyi . Ancak iş soğutma kısmı , donanım ve güce geldiği zaman Acer nitro oldukça öne çıkıyor . Asus Tuf un soğutması da kötü sayılmazdı ama , Acer nitro bildiğin ısınmıyor. İşlemci ve ekran kartı fanına ayrı ayrı hız ataması yapılabiliyor. İşlemci fanı %75 te, ekran kartı fanı %50 de iken, Cs:Go da en full ayarlarda işlemci 65, ekran kartı 60 derece civarında geziyor. Giriş çıkış birimleri de oldukça iyi. Cihaz dizaynı oldukça güzel ancak, plastik yerine alüminyum kapak kullanılsa çok daha güzel olurdu. Cihaz ve adaptörü oldukça ağır . Satın almayı düşünenlerin bilgisi olsun. Bir sorusu olan varsa alıntılayıp sorabilir .

Hocam cihaz 1920x1200 çözünürlüğe sahip wuxga 165 hz 3ms tepki süresine sahip. Asus tuf gaming 2022 rtx3060 lı cihazdan bu cihaza geçiş yaptım. Asus un 2022 kasa kalitesi ve estetik duruşu Acer nitro 16 ya göre daha iyi . Ancak iş soğutma kısmı , donanım ve güce geldiği zaman Acer nitro oldukça öne çıkıyor . Asus Tuf un soğutması da kötü sayılmazdı ama , Acer nitro bildiğin ısınmıyor. İşlemci ve ekran kartı fanına ayrı ayrı hız ataması yapılabiliyor. İşlemci fanı %75 te, ekran kartı fanı %50 de iken, Cs:Go da en full ayarlarda işlemci 65, ekran kartı 60 derece civarında geziyor. Giriş çıkış birimleri de oldukça iyi. Cihaz dizaynı oldukça güzel ancak, plastik yerine alüminyum kapak kullanılsa çok daha güzel olurdu. Cihaz ve adaptörü oldukça ağır . Satın almayı düşünenlerin bilgisi olsun. Bir sorusu olan varsa alıntılayıp sorabilir .

Sizin aldığınız cihaz RTX 4060'lı model mi? RTX 4070 olanların ekranı WQXGA olarak geçiyor satıldığı yerlerde. Bir de ramlerin markası ve gecikme değerlerini paylaşabilir misiniz? Ben Teknorya'yı aradığımda 5600 Mhz olduğu bilgisini verdiler.

Hocam cihaz 1920x1200 çözünürlüğe sahip wuxga 165 Hz 3ms tepki süresine sahip. ASUS TUF Gaming 2022 RTX3060'lı cihazdan bu cihaza geçiş yaptım. ASUS'un 2022 kasa kalitesi ve estetik duruşu Acer Nitro 16 ya göre daha iyi. Ancak iş soğutma kısmı, donanım ve güce geldiği zaman Acer Nitro oldukça öne çıkıyor. ASUS TUF'un soğutması da kötü sayılmazdı ama, Acer Nitro bildiğin ısınmıyor. İşlemci ve ekran kartı fanına ayrı ayrı hız ataması yapılabiliyor. İşlemci fanı %75'te, ekran kartı fanı %50 de iken, CS:GO'da en Full ayarlarda işlemci 65, ekran kartı 60 derece civarında geziyor. Giriş çıkış birimleri de oldukça iyi. Cihaz dizaynı oldukça güzel ancak, plastik yerine alüminyum kapak kullanılsa çok daha güzel olurdu. Cihaz ve adaptörü oldukça ağır. Satın almayı düşünenlerin bilgisi olsun. Bir sorusu olan varsa alıntılayıp sorabilir.

Evet bahsettiğim model arkadaşın satın aldığı 4070 modeli.

Sizin aldığınız cihaz RTX 4060'lı model mi? RTX 4070 olanların ekranı WQXGA olarak geçiyor satıldığı yerlerde. Bir de ramlerin markası ve gecikme değerlerini paylaşabilir misiniz? Ben Teknorya'yı aradığımda 5600 Mhz olduğu bilgisini verdil

Sizin aldığınız cihaz RTX 4060'lı model mi? RTX 4070 olanların ekranı WQXGA olarak geçiyor satıldığı yerlerde. Bir de ramlerin markası ve gecikme değerlerini paylaşabilir misiniz? Ben Teknorya'yı aradığımda 5600 Mhz olduğu bilgisini verdiler.
Satın aldığım cihaz 4060 lı model. Wuxga yani 1920x1200 çözünürlük. WQXGA daha yüksek bir çözünürlük. Üst modelde var diye biliyorum. Ram markası hakkında bilgim yok. Bakarım cihazı açtığımda. Gecikme değeri CL 46 ve 5600 mhz Ram leri sahip cihaz.

HP Victus 16 S0035NT Ryzen 5 7640HS 16 GB RAM GeForce RTX 4060 8 GB 512 GB SSD 16.1 Inç FHD 144Hz FreeDOS Gümüş 7Z5Z2EA

Kullanan var mı? Hiçbir yerde bulamadım yorum ve inceleme

Ben satın alıp deneyimlerim sonrası iade ettim. Bu Victus modellerindeki 144 Hz, IPS, mikro kenarlı, yansımasız, 250 nit, %45 NTSC özelliklere sahip ekran panelinin renk doğruluğu kötü karşılaştırmalarımda kırmızılar turuncuya çalıyor ve renk doygunluğu düşük yani panel kalitesiz. Bu da bana Ultra ayarlarda bile oyunda görsel şölen yaşatmadı. 2. Eksisi ikinci SSD slotu yok. Tek SSD slotu mevcut. Onun dışında PC güzel ısınma yok. Fanlar çok iyi. Ancak ben yine de 4060'lı bir laptop alınıyorsa ekranda kaliteli ve zevk verecek bir görüntü görmeyi isterim. FPS kadar bu da önemli
Önerim
Asus Tuf Gaming A15 FA507NV-LP039 Amd Ryzen 7 7735HS 16 GB 512 GB SSD RTX 4060 144 Hz FreeDos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Bütçe yükseltebilirsen
Acer Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 7 7840HS 16 GB 1 Tb SSD Rtx 4060-8 GB Freedos 16" WUXGA 165 Hz Taşınabilir Bilgisayar NH.QLLEY.001

Geri
Yukarı