Acer Nitro 16 AN16-41 alınır mı?

@Large TV Man evet tek 16 GB RAM var 1 slot boşta, yani hocam aldığım FPS normal mi içime kurt düştü Turbo mod açıktı.

Merhaba sizden ufak bir yardım rica edeceğim bilgisayari üniversite için almak istiyorum evim çok uzak değil ama pil ömrü beni biraz götürmeli 3-4 saat kadar ve ses, ısınma durumları nasıldır açıklarsanız çok sevinirim.

Merhaba sizden ufak bir yardım rica edeceğim bilgisayari üniversite için almak istiyorum evim çok uzak değil ama pil ömrü beni biraz götürmeli 3-4 saat kadar ve ses, ısınma durumları nasıldır açıklarsanız çok sevinirim.
Batarya; hz değerini 60'a düşürünce, pil tasarrufunu açınca ve parlaklığı da kısınca 3-4 saatten fazla kullanım imkanı sunacaktır. Ses kalitesi hakkında bilgim yok, ısınma konusunda performansı iyi, işlemcide sıvı metal de var.

Merhaba arkadaşlar.

Bu cihazı sipariş edeceğim bugün. Tüm yazılanları okudum son bir değerlendirme rica edebilir miyim?

Ek olarak Type-C portunda DP çıkşıda var mı? Varsa Optimus açık iken görüntü alabiliyor muyuz harici monitöre?

Bir de kafama takılan en büyük soru 13700H mı 7840HS mi daha iyidir? Mobilde hiç Ryzen kullanmadığım için aşırı tereddüt ediyorum.
Type c den DP çıkışı var. Ryzen 7 7840hs işlemci çoğu testte 13700h ı geçiyor. Bu kadar denk 2 işlemciden, güç verimliliği daha iyi olan ve son derece güçlü dahili grafik kartı içeren ryzen 7 7840hs yi almak daha mantıklı. Soğutması aşırı iyi bir cihaz. Tek tereddütte kaldığım yanı, garanti bittiğinde likit termal macunu nasıl değiştireceğim. Normalde cihazımın tüm bakımlarını kendim yaparım ama, bu defa zor görünüyor.

Type-C'den DP çıkışı var. Ryzen 7 7840HS işlemci çoğu testte 13700H'ı geçiyor. Bu kadar denk 2 işlemciden, güç verimliliği daha iyi olan ve son derece güçlü dahili grafik kartı içeren Ryzen 7 7840HS'yi almak daha mantıklı. Soğutması aşırı iyi bir cihaz. Tek tereddütte kaldığım yanı, garanti bittiğinde likit termal macunu nasıl değiştireceğim? Normalde cihazımın tüm bakımlarını kendim yaparım ama, bu defa zor görünüyor.

Aldım cihazı hocam. Soğutması gerçekten iyi. Type-C de görüntü var ancak sadece Optimus da var. Only NVIDIA'yı kullandırmıyor bende mecbur HDMI bağladım monitörü.

2-3 gündür test yapuyorum oyunlarda FPS düşük geldi 3060'a göre. Cihaza 16 GB daha RAM ekledim ortalama 150 olan FPS değerleri 280-300'lere çıktı. Yani demek oluyor ki DDR5 de tek başına hiçbir iş yapamıyor.

Burada açmış olduğum bir konu var baştaki değerler tek 16'lı testler 2x16 ile de yapıyorum tüm testleri güzel bir makale yayınlayacağım.

Aldım cihazı hocam. Soğutması gerçekten iyi. Type-C de görüntü var ancak sadece Optimus da var. Only NVIDIA'yı kullandırmıyor bende mecbur HDMI bağladım monitörü.

2-3 gündür test yapuyorum oyunlarda FPS düşük geldi 3060'a göre. Cihaza 16 GB daha RAM ekledim ortalama 150 olan FPS değerleri 280-300'lere çıktı. Yani demek oluyor ki DDR5 de tek başına hiçbir iş yapamıyor.

Burada açmış olduğum bir konu var baştaki değerler tek 16'lı testler 2x16 ile de yapıyorum tüm testleri güzel bir makale yayınlayacağım.

Hocam ben ASUS TUF Gaming A15 RTX3060 140W olan modelden bu modele geçiş yaptım. FPS değerlerinde bir düşüklük yaşamadım, RAM tek modül olduğu halde. Şunu yaşıyorum yalnızca. FPS değerleri yüksek olduğu halde, oyun sanki kasıyor gibi geliyor. Ben de bu hafta RAM yükseltmesi yapacağım gibi. Taktığın RAM markası nedir hocam senin? Crucial CL46 5600MHz mi aldın?

Hocam ben ASUS TUF Gaming A15 RTX3060 140W olan modelden bu modele geçiş yaptım. FPS değerlerinde bir düşüklük yaşamadım, RAM tek modül olduğu halde. Şunu yaşıyorum yalnızca. FPS değerleri yüksek olduğu halde, oyun sanki kasıyor gibi geliyor. Ben de bu hafta RAM yükseltmesi yapacağım gibi. Taktığın RAM markası nedir hocam senin? Crucial CL46 5600MHz mi aldın?

Hayırlı olsun hocam. İyi günlerde kullanın. Rekabetçi FPS oyunlarında mı düşüklük yaşamıyorsunuz yoksa hikayeli oyunlarda mı?

Monitörü 165Hz çektiniz mi? G-Sync açık mı? Only NVIDIA GPU seçili mi?

Cihazın içindekiyle aynı RAM'i aldım bir sorun çıkmasın diye. Aldığım RAM bu ancak mark/model aynı olsa da her cihazda aynı marka model RAM olmayabilir. Kontrol edip almanız daha iyi olur.

Hocam merhaba tam olarak aynı modele bakıyorum (32 GB RAM) paylaşımınız üzerinden birkaç ay geçmiş rica etsem son bir değerlendirme yapar mısınız? Ben ağırlıklı olarak Unity için kullanacağım ancak soğutma olsun performans olsun önem veriyorum. Var mıdır bir şikayetiniz?

Hocam merhaba tam olarak aynı modele bakıyorum (32 GB RAM) paylaşımınız üzerinden birkaç ay geçmiş rica etsem son bir değerlendirme yapar mısınız? Ben ağırlıklı olarak Unity için kullanacağım ancak soğutma olsun performans olsun önem veriyorum. Var mıdır bir şikayetiniz?

Muazzam bir cihaz dostum kesinlikle tavsiye ederim çok memnunum hem performans açısından hem soğutma açısından.

Burada bir inceleme yaptımıstım denk gelmediysen okuyabilirsin. Bu incelemenin üzerine BIOS güncellemesi ile CPU da ki limiti kaldırdı Acer 100W'a çıkıyor işlemci ve R23 de 18k alıyor. Bir de orada M.2 testinde bir sıkıntı olmuş 7000/6000 değerler.

Muazzam bir cihaz dostum kesinlikle tavsiye ederim çok memnunum hem performans açısından hem soğutma açısından.

Burada bir inceleme yaptımıstım denk gelmediysen okuyabilirsin. Bu incelemenin üzerine BIOS güncellemesi ile CPU da ki limiti kaldırdı Acer 100W'a çıkıyor işlemci ve R23 de 18k alıyor. Bir de orada M.2 testinde bir sıkıntı olmuş 7000/6000 değerler.

İncelemeyi görmemiştim şimdi inceleyeceğim. Yanıt için teşekkür ederim bende %95 bunu alacağım.

Hocam bilgisayarı aldım geri dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı