Acer Nitro 16 AN16-41 (NH.QLLEY.001) alınca ne yapılmalı?

Hocam bende sizdeki Nitro 16'nın 4050'li modeli var qkbey.003 kodlu. Bilgisayar FreeDOS geldi tabii ki ve Windows 11'i kendim kurdum. Kurduktan sonra GeForce Experience ve NitroSense kurdum. Diğer sürücüleri falan Windows Update yaparak kendisi kurdu. Aygıt Yöneticisi'nden ünlemlerin gittiğini görünce de manuel olarak herhangi bir şey kurmadım. Sorum şu laptop da sanki bir sıkıntı varmış gibi, açılması ne kadar olmalı bilmiyorum ama genelde 13,14 saniyede açılıyor ama bazen bu süre bayağı uzuyor veya hiç açılmıyor ekran Nitro yazısında takılıyor. Normal Windows'ta dolaşırken anlık takılıyor sonra sıkıntısız devam ediyor anlamadım gitti. Geçen mavi ekran verdi 1 kere ondan bu yana kadar henüz vermedi. Acaba sürücüleri kendim kurmadığımdan dolayımı kaynaklanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Aynı seriyi kullandığımızı görünce yazmak istedim.
Chipseti kurun deneyin. 10-12 sn normal ama hiç açılmama ve mavi ekran anormal.. gerekirse temiz kurulum yapın tekrar

Gerek yok dostum. Gözlemle bakalım durumu tekrar yazarsın.
Hocam iyi günler. Aynı bilgisayardan aldım. Geldiği ilk günden beri menteşesinde hafif bir gıcırdama sesi var internette bu sorunu yaşayan çok arkadaş gördüm. Kullanalı 1 hafta olmasına rağmen wasd tuşlarında da hafifçe bastırınca gıcırdama sesi geliyor deforme olmuş gibi acaba iade etmeli miyim? İlerde sorun yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı