Acer Nitro 16 AN16-41 R7-7840HS RTX 4060 performans testleri

Windows güç planı nihai performans, NitroSense oyun modu ve Turbo mod açık fan maksimum

Windows güç planını Yüksek Performans olarak kullanın tekrar test etmeyi deneyin. Şu an bende 1.20 BIOS var tekrar test yaptım 100W 18.000 Puan veriyor. Eğer Yüksek Performans moduna almanıza rağmen yine 8000 civarı çıkıyorsa windows ile alakalı bir sorun olabilir temiz bir kurulum yapmayı deneyin.

Windows güç planını yüksek performans olarak kullanın tekrar test etmeyi deneyin. Şu an bende 1.20 BIOS var tekrar test yaptım 100W 18.000 puan veriyor. Eğer yüksek performans moduna almanıza rağmen yine 8000 civarı çıkıyorsa Windows ile alakalı bir sorun olabilir temiz bir kurulum yapmayı deneyin.

Tamamdır hocam akşam deneyeyim. Bu Windows'u kaç defa kurdum hatırlamıyorum vallahi 😂

Windows güç planını Yüksek Performans olarak kullanın tekrar test etmeyi deneyin. Şu an bende 1.20 BIOS var tekrar test yaptım 100W 18.000 Puan veriyor. Eğer Yüksek Performans moduna almanıza rağmen yine 8000 civarı çıkıyorsa windows ile alakalı bir sorun olabilir temiz bir kurulum yapmayı deneyin.
Atlıyormuş gibi olacak fakat merak eden arkadaşlar için 13500HX RTX4060 Omen 16000-17000 arası bir puan alıyor.

@revivality BIOS'u resetledim ve CMD'den birkaç temizleme düzeltme komutu yaptım. Ve sonuç tamamdır. Teşekkürler hocam bende 1.15'e suç buluyordum.

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    1.012,3 KB · Görüntüleme: 29
Isı değerleri ve performans puani benim test puanıyla yakın.

BIOS sürümüm 1.19 daydı. Boşta sıcaklıklar 50-60 derece arasıydı. Test sonuçlarımda16 bin civarıydı. BIOS 1.15'e döndüm boşta sıcaklıklar 45 derece civarında test sonuçlarım bir tık daha iyi. Sıkıştırınca ısnıyor cihaz ama darboğaz yaşamadım hiç.

Geri
Yukarı