Elektronik Acer Nitro 16 AN16-416 AMD Ryzen 5 7535HS

Hocam benimki 8 GB'lik versiyon :) 1x8'dir mutlaka. Onun için sordum. 8+16 yapsam bir dezavantaj olur mu? Olmazsa ileride içinde ki 8'i satıp 2x16 yaparım.

Hocam o konu hakkında çok bilgim yok yeni konu açabilirsiniz.
Ancak genellikle oyun için kullanacaksanız 16 GB yeterli olacaktır.

Hocam benimki 8 GB'lik versiyon :) 1x8'dir mutlaka. Onun için sordum. 8+16 yapsam bir dezavantaj olur mu? Olmazsa ileride içinde ki 8'i satıp 2x16 yaparım.
Emin olmamakla beraber aynı GB aynı MHZ’de olduğu takdirde dual çalışabiliyor bu da ekstra performans sağlıyor olabilir ama dediğim gibi emin değilim. Araştırmanızda fayda var.

Ürünü 2-3 gündür kullandım öncelikle bilgisayarın tuş hissiyatını, dizaynını beğendim. Driverlar disk içerisinde ve tek tek yüklemek gerekiyor. Bir bilgisayarda ilk defa oyun oynarken çok zevk aldım, renkler aşırı canlı. Bilgisayar üstünde 2 tane tuş var ekstra birisi modları kontrol ediyor renge göre hangisi seçili olduğunuzu anlıyırsunuz (Turbo, dengeli, sessiz vs), diğeri ise Nitrosense açıyor, burdan sıcaklıkları ve kullanımı anlık olarak takip edebiliyorsunu. Klavye ışıklandırmalarını da yine NS uygulamasından kontrol edebiliyorsunuz. Oyun olarak Call of Duty Modern Warfare ve RDR2 oynadım ikisinde de yüksek ayarlarda güzel FPS’ler elde ettim. Daha fazla inceledikçe buraya yazıyor olacağım.

Son düzenleme:
Emin olmamakla beraber aynı GB aynı MHz'de olduğu takdirde Dual çalışabiliyor bu da ekstra performans sağlıyor olabilir ama dediğim gibi emin değilim. Araştırmanızda fayda var.

Ürünü 2-3 gündür kullandım öncelikle bilgisayarın tuş hissiyatını, dizaynını beğendim. Driverlar disk içerisinde ve tek tek yüklemek gerekiyor. Bir bilgisayarda ilk defa oyun oynarken çok zevk aldım, renkler aşırı canlı. Bilgisayar üstünde 2 tane tuş var ekstra birisi modları kontrol ediyor renge göre hangisi seçili olduğunuzu anlıyırsunuz (Turbo, dengeli, sessiz vs), diğeri ise NitroSense açıyor, buradan sıcaklıkları ve kullanımı anlık olarak takip edebiliyorsunu. Klavye ışıklandırmalarını da yine ns uygulamasından kontrol edebiliyorsunuz. Oyun olarak Call of Duty Modern Warfare ve RDR2 oynadım ikisinde de yüksek ayarlarda güzel FPS'ler elde ettim. Daha fazla inceledikçe buraya yazıyor olacağım.

Aynı şekilde evde monitöre bağlı kullanıyorum ancak dışarıda çalışırken geçen fark ettim biraz hollow Knight oynayayım dedim acayip keyifli.
Ekran parlaklığı bu fiyat bandındaki tüm laptoplardan iyi bence.

RAM konusunda takip ettiğim bi kanalda şöyle bir test geldi bugün
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca alan arkadaşlardan mux switchi kullandığında sıkıntı yaşayan var mı benimki 2 ekran varmış gibi görüyor ve nvidia denetim masasında o 3 seçenek arasında seçim yapınca bazen ekran hiç gelmiyor yani görüntü ikinci bir ekrandaymış gbi oluyor, geçiş de yapamıyorum kaç sefer geri yüklme noktasına geri yükledim. . Bilgisayar açılırken ekran çok geç geliyor ve sanıırm fps i de etkiliyor. Acer'a yazdım servise yollamanız gerekiyor diyor. Kolay bi çözümü var mıdır yoksa yollamalı mıyım. Açıkçası kargoya vermek istemiyorum kargo şirketleri mesuliyet kabul etmiyor.

Son düzenleme:
RAM konusunda takip ettiğim bir kanalda şöyle bir test geldi bugün
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ayrıca alan arkadaşlardan MUX Switch'i kullandığında sıkıntı yaşayan var mı benimki 2 ekran varmış gibi görüyor ve NVIDIA denetim masasında o 3 seçenek arasında seçim yapınca bazen ekran hiç gelmiyor yani görüntü ikinci bir ekrandaymış gbi oluyor, geçiş de yapamıyorum kaç sefer geri yüklme noktasına geri yükledim. Bilgisayar açılırken ekran çok geç geliyor ve sanıırm FPS'i de etkiliyor. Acer'a yazdım servise yollamanız gerekiyor diyor. Kolay bir çözümü var mıdır yoksa yollamalı mıyım? Açıkçası kargoya vermek istemiyorum kargo şirketleri mesuliyet kabul etmiyor.

BIOS'tan only NVIDIA GPU seçip deneyin aynı sorun var mı?

Geri yükleme noktası değil de temiz bir kurulum yapıp deneyin tekrar.

BIOS'tan only NVIDIA GPU seçip deneyin aynı sorun var mı?

Geri yükleme noktası değil de temiz bir kurulum yapıp deneyin tekrar.
Birkaç kez hiç gelmedi ekran o zaman sıfırdan kurdum. Biostan seçtiğimde de bazen çok geç açılıyor bazen açılmıyor bazen de win+shift+sol tuşlarıyla falan ekran değiştirerek çözüyorum. Win kurulum yaparken bütün diskleri temizleyip tek disk üzerine kurulum yapıyorum ve acer bir diske sürücüleri koymuş onu da siliyorum sadece windows update ve amd nvidia proglramlarıyla kuruyorum sürücüleri acaba acerın o diskteki sürücüleri mi kullanmalıyım?

Nvidia denetim masasında sadece nvidia gpu seçili ve ekranlar böyle gözüküyor. Ayrıca Nitrosense programında mux switch i bulamadım
1701552219641.png

Birkaç kez hiç gelmedi ekran o zaman sıfırdan kurdum. BIOS'tan seçtiğimde de bazen çok geç açılıyor bazen açılmıyor bazen de Win+Shift+sol tuşlarıyla falan ekran değiştirerek çözüyorum. Win kurulum yaparken bütün diskleri temizleyip tek disk üzerine kurulum yapıyorum ve Acer bir diske sürücüleri koymuş onu da siliyorum sadece Windows Update ve AMD NVIDIA proglramlarıyla kuruyorum sürücüleri acaba Acer'ın o diskteki sürücüleri mi kullanmalıyım?

NVIDIA denetim masasında sadece NVIDIA GPU seçili ve ekranlar böyle gözüküyor. Ayrıca NitroSense programında MUX Switch'i bulamadım.
Eki Görüntüle 2039291

Hocam benzer sorun bende de oldu. Laptop açılırken ekran açılıyor daha sonra Windows'a geçerken ekran gelmiyor. Başka bir arkadaşta da benzer sorun olmuş, ekran kartını görmüyor dedi güncelleme yüzünden. BIOS'tan anakarttaki grafik işlemcisine alınca açılıyor sorun yok. Ama harici ekran kartı seçiliyken ekran gelmiyor. Bununla ilgili ne yapmak lazım. Hepsiburada Teknoraks satıcısından aldım. İade alırlar mı acaba? Yoksa servise gönderip bakıyorlar mı?

Hocam benzer sorun bende de oldu. Laptop açılırken ekran açılıyor daha sonra Windows'a geçerken ekran gelmiyor. Başka bir arkadaşta da benzer sorun olmuş, ekran kartını görmüyor dedi güncelleme yüzünden. BIOS'tan anakarttaki grafik işlemcisine alınca açılıyor sorun yok. Ama harici ekran kartı seçiliyken ekran gelmiyor. Bununla ilgili ne yapmak lazım. Hepsiburada Teknoraks satıcısından aldım. İade alırlar mı acaba? Yoksa servise gönderip bakıyorlar mı?
Ben acer a yazdım direkt gönderin dediler ben göndermek istemedim kargo yüzünden. Sonra bir daha uzaktan halledebileceğim bir şey olup olmadığını sordum, bu mux switch olayında böyle olması normal mi dedim yine direkt göndermelisin dediler. Ben de göndericem sanırım.

İnternette de hiçbir yerde böyle bir problem bulamadım, ne iki ekran gözükme problemi ne de nvidia denetim amsasından mux switchi açınca ekranın gitmesi olayı. Bu arada mux switch bu mu ondan da tam emin değilim acer ın nitrosense programında göremiyorum o seçeneği normalde nette ayarlarda mux switch var diyolardı.

Biraz bekleyip birinin inceleme videosu falan çekmesini bekleyeceğim

Sanırım Nitro 16'larda mux switch yok Advenced Optimus özelliği var sadece.
RAM konusunda takip ettiğim bi kanalda şöyle bir test geldi bugün
Ayrıca alan arkadaşlardan mux switchi kullandığında sıkıntı yaşayan var mı benimki 2 ekran varmış gibi görüyor ve nvidia denetim masasında o 3 seçenek arasında seçim yapınca bazen ekran hiç gelmiyor yani görüntü ikinci bir ekrandaymış gbi oluyor, geçiş de yapamıyorum kaç sefer geri yüklme noktasına geri yükledim. . Bilgisayar açılırken ekran çok geç geliyor ve sanıırm fps i de etkiliyor. Acer'a yazdım servise yollamanız gerekiyor diyor. Kolay bi çözümü var mıdır yoksa yollamalı mıyım. Açıkçası kargoya vermek istemiyorum kargo şirketleri mesuliyet kabul etmiyor.
Kullandığım 7460HS modelinde şu ana kadar yaşadığım tek sorun internette herhangi bir tarayıcıda gezinirken ekranda satranç tahtası gibi küçük kareler çıkıyor ama hemen kayboluyor. Şarjdayken çok rastlamıyorum ama pildeyken sürekli kendilerini belli ediyorlar. Oyunlarda vs. de yok sadece internet tarayıcılarında. NVIDIA denetim masasından ayar çok değişiyorum ancak yaşadığın gibi bir şey yaşamadım.

Geri
Yukarı