Acer Nitro 16 ekran ışık sızması büyür mü?

petrikor

Centipat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 aldım fakat ekranda ghostingten bağımsız ışık sızması var. Tecrübesi olan varsa eğer bu sızma zamanla büyür mü, iade etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240430_010653.jpg
    IMG_20240430_010653.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 876
  • IMG_20240430_010655.jpg
    IMG_20240430_010655.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 798
Acer Nitro 16 modeline yeni sahip oldum başta sol altta ışık süzmesi vardı şimdi ise sol yukarıda biraz var ben pek sorun etmiyorum normal kullanımda fark etmiyorsun bile ekranı canlı çünkü paneli biraz gerdirdiğimde süzmelerin şekillenişi belli oluyor sıfır kapalı kutu almama rağmen ilk açışımda ışık süzmesini fark ettim çok fazla takmamak lazım iade gereksiz bence bu fiyata bu model en iyisi.
Bende tamamen aynı düşünüyorum.

Extradan bende 1 adet parlak ölü pixel çıktı. Pixel testlerinde hiç mi hiç belli olmuyor sadece gri tonlarda beyaz yanıyor.
Laptopta bunun dışında özellikle ısınma performans problemi vs. çıkmadığından hiç iade değişim vs. uğraşmadım. Daha doğrusu başka başka problemli bir laptop gelme ihtimalinden dolayı riske giremedim. Ölü pixelide görmüyorum. Çok hafif ekranın orta alt kısmında ışık sızması var onları da pek umursamıyorum çünkü gözükmeleri çok zor siz nasıl görüyorsanız ben anlamadım. 400 nit ekran parlaklığını da nasıl kullanıyorsunuz onu da anlamış değilim. Ben %10 parlaklıkta kullanıyorum. Daha yukarısı rahatsız ediyor hele odada ışık kapalıysa komple kapatıyorum parlaklığı ve daha da kapatılsa keşke diyorum :D

Bu ışık sızması hakkında pek bilmiyorum ama tahminimce panelde hafif açıklıklar var ondan dolayı böyle oluyor. Eğer garanti olmasa ve bu konuyu kafaya takmış olsam plastik çerçeveyi söker panelin neresinden sızıyorsa oraya çok ince işçilikle siyah macun sıkardım. Macunu şırıngaya doldurup iğnesini de kullanarak. Muhtemelen çözülürdü.
Youtubede bu konunun çözümleri vardır muhtemelen kafaya takanlar bi baksın derim.

Bende tamamen aynı düşünüyorum.

Extradan bende 1 adet parlak ölü pixel çıktı. Pixel testlerinde hiç mi hiç belli olmuyor sadece gri tonlarda beyaz yanıyor.
Laptopta bunun dışında özellikle ısınma performans problemi vs. çıkmadığından hiç iade değişim vs. uğraşmadım. Daha doğrusu başka başka problemli bir laptop gelme ihtimalinden dolayı riske giremedim. Ölü pixelide görmüyorum. Çok hafif ekranın orta alt kısmında ışık sızması var onları da pek umursamıyorum çünkü gözükmeleri çok zor siz nasıl görüyorsanız ben anlamadım. 400 nit ekran parlaklığını da nasıl kullanıyorsunuz onu da anlamış değilim. Ben %10 parlaklıkta kullanıyorum. Daha yukarısı rahatsız ediyor hele odada ışık kapalıysa komple kapatıyorum parlaklığı ve daha da kapatılsa keşke diyorum :D

Bu ışık sızması hakkında pek bilmiyorum ama tahminimce panelde hafif açıklıklar var ondan dolayı böyle oluyor. Eğer garanti olmasa ve bu konuyu kafaya takmış olsam plastik çerçeveyi söker panelin neresinden sızıyorsa oraya çok ince işçilikle siyah macun sıkardım. Macunu şırıngaya doldurup iğnesini de kullanarak. Muhtemelen çözülürdü.
YouTube'da bu konunun çözümleri vardır muhtemelen kafaya takanlar bir baksın derim.

Ekran parlaklığı 400 sayısı az gibi gözüksede cidden tatmin edici %50 altına inmiyorum genelde gece film izlerken indiğim oluyor parlak kullanıyorum çünkü ekran canlılığı artıyor.

Merhaba, benim NitroSense uygulaması (nitro 16 cihaz) çalışmıyor, sürekli pil gücünde görüyor, oyunlarda fan açmıyor. Oyuna girip biraz oynayıp PC'yi yeniden başlatınca aklına fanlar geliyor. (Aslında herzaman bu yöntem çalışmıyor,) Uygulamayı kaç kez yükleyip sildim hatırlamıyorum. Birkaç gün çalışıyor sonra yine aynı. Fanları kendimiz çalıştıramıyor muyuz veya başka fan kontrol uygulaması var mı?

Son düzenleme:
Merhaba, benim NitroSense uygulaması (Nitro 16 cihaz) çalışmıyor, sürekli pil gücünde görüyor, oyunlarda fan açmıyor. Oyuna girip biraz oynayıp PC'yi yeniden başlatınca aklına fanlar geliyor. (aslında her zaman bu yöntem çalışmıyor,) uygulamayı kaç kez yükleyip sildim hatırlamıyorum. Birkaç gün çalışıyor sonra yine aynı. Fanları kendimiz çalıştıramıyor muyuz veya başka fan kontrol uygulaması var mı?

Uygulama çok sıkıntılı tek ben değilmişim demek ki son güncelleme ile benim de klavye ışıkları ayarlanmıyor sürekli yanıp sönüyor yapay zeka güncellemesi öncesi ayarlanıyordu.

Ancak sizin yaşadığınız sorunu yaşamadım.

En son BIOS sürümüne güncellemiş miydiniz. Benimki güncel BIOS değil bir sorunum yok.

Uygulama çok sıkıntılı tek ben değilmişim demek ki son güncelleme ile benim de klavye ışıkları ayarlanmıyor sürekli yanıp sönüyor yapay zeka güncellemesi öncesi ayarlanıyordu.

Ancak sizin yaşadığınız sorunu yaşamadım.

En son BIOS sürümüne güncellemiş miydiniz. Benimki güncel BIOS değil bir sorunum yok.

Bir keresinde yeniden başlatırken BIOS'u güncelledi. Evet BIOS son sürüm. Kendi sitesinden uygulamayı indirince Microsoft Store'dan güncelleme geliyor.

Bir keresinde yeniden başlatırken BIOS'u güncelledi. Evet BIOS son sürüm. Kendi sitesinden uygulamayı indirince Microsoft Store'dan güncelleme geliyor.
hocam ilk windows kurarken direkt nitro sense kurarsanız düzgün calışmıyomuş sanırsam önce windows update sonra ekran kartı driver en son nitro sense kurulması gerekmiş ben böyle yaptım hiç sorun yaşamadım nitrosense ile alakalı cihazım nitro16

hocam ilk windows kurarken direkt nitro sense kurarsanız düzgün calışmıyomuş sanırsam önce windows update sonra ekran kartı driver en son nitro sense kurulması gerekmiş ben böyle yaptım hiç sorun yaşamadım nitrosense ile alakalı cihazım nitro16
Windows yeniden yüklemek hiç işime gelmez ama temiz kurulum gerekirse aklımda bulunsun. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı