Acer Nitro 16 GTA 5'te 88 derece oluyor

746729

Picopat
Selamaleyküm. Sıkıntım şu, laptop çok ısınıyor yani GTA 5 88C oluyor hep böyle. Maksimum 93C görmüş boşta ise dengeli ama bir uygulamayı açsam hemen 60C oluyor. İşlemci bu durum beni çok sıkmaya başladı, ekran kartı ise çok sıcak değil ama bir tık sıcak 73C. Oda bu sorun sizde de var mı acaba servise göndersem mi ne kadar ücreti olur?

Selamaleyküm. Sıkıntım şu, laptop çok ısınıyor yani GTA 5 88C oluyor hep böyle. Maksimum 93C görmüş boşta ise dengeli ama bir uygulamayı açsam hemen 60C oluyor. İşlemci bu durum beni çok sıkmaya başladı, ekran kartı ise çok sıcak değil ama bir tık sıcak 73C. Oda bu sorun sizde de var mı acaba servise göndersem mi ne kadar ücreti olur?

Termal macun ne durumda. Alalı kaç ay oldu, ya da macunu yenileyeli ne kadar oldu.

Termal macun kurumuş ve fan toz tutmuş büyük ihtimal.

@746729 termal macun yok bunlarda sıvı metal var diye biliyorum. İşlemcisi AMD'in belirttiği değer çalışması 54W, Acer bunu soğutmasına güvenerek 100W yapmış puanda fark atsın diye fakat oyunlarda çok fark olmadığı belli.

Hocam FPS düşürürseniz dizüstü performans modu gibi ayar varsa 30 FPS sabit oluyor 60 dereceyi geçmiyor ETS 2 de cihazım dikey eşitleme kapalıda 140 150 FPS alıyor ama cayır cayır ısınıyor. Dikey eşitleme açıkta 60 FPS oluyor ama yine ısı yüksek. Dizüstü performans moduna aldım bence belki GTA 5'te de vardır ayar. Isı sorun ya bence 70 derece falan idealde 90 bandı çok FPS'i sınırlayın düzelir dikey eşitleme açın sabit kalsın.

Geri
Yukarı