Acer Nitro 16 GTA 5'te 88 derece oluyor

Senin PC'de ne gibi sorun var benim gibi mi sınıyor.

Isınma aldığım ilk zamanlarda olmuyordu. Son 2-3 haftadır, ilk aldığım zamana göre daha çok ısınıyor. Örneğin aynı oyunda 2 ay önce CPU en fazla 80 derece görürken şimdi 92-93'lere çıkıyor. Bazen sebebini bilmediğim nedenlerden ötürü anlık donmalar yaşanıyor. Ama ne CPU ne de GPU kullanımı yükselmiyor bu donmalarda. Günde ortalama 7-8 saat kullanıyorsam bilgisayarı 1 ya da 2 defa bu anlık donmalar gerçekleşiyor. Bazen hiç olmuyor. Anlayamadığım garip olaylar oluyor anlayacağınız 😂

@Zafer Karalus Şu şekilde 2 ayrı profil kullanıyorum. Oyun oynayacağım zaman tahmin edececeğiniz üzere oyun moduna alıyorum. Oyun esnasında çok fazla ısınma oluyorsa fanları otomatik moddan özele çekerek en sona getiriyorum. Forumdaki arkadaşlar turboda ya da performans modunda kullanın diyorlardı. Ben de o yüzden turbo moda geçtim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    525 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.png
    2.png
    515,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Isınma aldığım ilk zamanlarda olmuyordu. Son 2-3 haftadır, ilk aldığım zamana göre daha çok ısınıyor. Örneğin aynı oyunda 2 ay önce CPU en fazla 80 derece görürken şimdi 92-93'lere çıkıyor. Bazen sebebini bilmediğim nedenlerden ötürü anlık donmalar yaşanıyor. Ama ne CPU ne de GPU kullanımı yükselmiyor bu donmalarda. Günde ortalama 7-8 saat kullanıyorsam bilgisayarı 1 ya da 2 defa bu anlık donmalar gerçekleşiyor. Bazen hiç olmuyor. Anlayamadığım garip olaylar oluyor anlayacağınız 😂

@Zafer Karalus Şu şekilde 2 ayrı profil kullanıyorum. Oyun oynayacağım zaman tahmin edececeğiniz üzere oyun moduna alıyorum. Oyun esnasında çok fazla ısınma oluyorsa fanları otomatik moddan özele çekerek en sona getiriyorum. Forumdaki arkadaşlar turboda ya da performans modunda kullanın diyorlardı. Ben de o yüzden turbo moda geçtim.
Oyun modu yerine varsayılan da kalsın, oyun modunda Throttle kalkar tam güç çalışır cihaz. Varsayılan da cihaz Victus olur yani Throttle olur.

@Zafer Karalus şu şekilde 2 ayrı profil kullanıyorum. Oyun oynayacağım zaman tahmin edececeğiniz üzere oyun moduna alıyorum. Oyun esnasında çok fazla ısınma oluyorsa fanları otomatik moddan özele çekerek en sona getiriyorum. Forumdaki arkadaşlar Turbo'da ya da performans modunda kullanın diyorlardı. Ben de o yüzden Turbo moda geçtim.

Drop bende arada bir yapıyor ama en son indirdiğim NVIDIA sürücü cidden iyi değil bir eski sürücü daha iyiydi.

Geri
Yukarı