Acer Nitro 16 laptopta VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR mavi ekran

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 nh. Qlkey. 001 laptopa sahibim. Geçen hafta bilgisayara RAM ekledim kullandığım RAM bu. Ve son 2 haftadır RAM taktıktan sonra başlayan bir sorun var bilgisayarda. İnternette normal bir şekilde gezerken ya da bilgisayarı kullanırken fare takılmaya başlıyor, kulaklıktan bozuk sesler geliyor ve ardından bilgisayar kapanıyor. Mavi ekran hatası da VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR. Sorunu her zaman yaşamıyorum bilgisayarı bazen açtığımda oluyor bazen açtığımda olmuyor genelde yaşandıktan sonra kapatıp açtığım zaman düzeliyor. Ekran kartında sorun olması ihtimalini göz önünde bulunduruyorum ancak sorunsuz bir şekilde PUBG ve LoL oynayabiliyorum bilgisayarda. Minidump dosyasınıda aşağıya bırakıyorum yardımcı olabilecek varsa çok teşekkkür ederim.

Bilgisayarı monitöre bağlayarak kullandığım zamanlarda bu hata olurken ekranın bazı yerlerinde beyaz şekiller çıkıyor ve sonra bilgisayar kapanıyor.

Sorun ekran kartında. RAM'de arayarak boşa zaman geçirmişiz bunca zaman. Bir de RAM'ler için çip için araştırma yapmıştım, bu ekran bozulması normal kullanımda ne kadar sürede bir tekrarlıyor bu olayı?
Hocam sorun ekran kartında diyoruz ekran kartındada OCCT ile test yapıyorum şu an 10 dakika geçti Turbo modda laptop (sürekli 120W değil 120-90-80 arasında gidip geliyor sürekli) 120 W çekiyor 83 derece şu anlık ne bir error var ne bir şey.

Aynı 3D testini AMD ekran kartınada yapayım belki sorun ondadır ?

Ayrıca hocam 2 3D testinide yapacak mıyım ona bir şey demediniz?

Hocam sorun ekran kartında diyoruz ekran kartındada OCCT ile test yapıyorum şu an 10 dakika geçti Turbo modda laptop 120W çekiyor 83 derece şu anlık ne bir error var ne bir şey.

Aynı 3D testini AMD ekran kartınada yapayım belki sorun ondadır?

Ayrıca hocam 2 3D testini de yapacak mıyım ona bir şey demediniz?

Her testi 30 dakika yap. 1 saat daha farklı konularda kontrol etmeye giriyor. Error aramıyoruz sorununu arıyoruz ayrıca.

Hocam dikkatimi garip bir şey çekti bilgisayarda Advenced Optimus ile Only Nvidia GPU seçili şu anda ve OCCT de AMD ekran kartının W değeri çok fazla gözüküyor.
1703764256656.png

1703764403447.png
bu da 4050.

Hocam dikkatimi garip bir şey çekti bilgisayarda Advanced Optimus ile Only NVIDIA GPU seçili şu anda ve OCCT de AMD ekran kartının W değeri çok fazla gözüküyor. Eki Görüntüle 2066897

Kartın 35 watt TDP değeri var. Yük altında 55 civarına çıkabilir, onu da test ettiğinde göreceksin.

Hocam 4050 ile yaptığım testlerde hiçbir sorun olmadı. Radeon 760M ile testi başlatayım dedim şansa mı denk geldi anlamadım ama bilgisayar testi başlattığım an sapıttı. Yine aynı hata oldu ama 5-6 saniye sonra düzeldi. Acaba sürücülerin çakışma gibi bir sorunu söz konusu olabilir mi ? AMD Adrenalin Edition'u DDU ile kaldırarak kullanmayı denesem mantıklı olur mu ? Eğer sorun AMD ekran kartındaysa 4050 ekran kartının ekrana verdiği görüntüyü nasıl bozsun kullanılmadığı halde? Aklımda deli sorular gerçekten.

Hocam 4050 ile yaptığım testlerde hiçbir sorun olmadı. Radeon 760M ile testi başlatayım dedim şansa mı denk geldi anlamadım ama bilgisayar testi başlattığım an sapıttı. Yine aynı hata oldu ama 5-6 saniye sonra düzeldi. Acaba sürücülerin çakışma gibi bir sorunu söz konusu olabilir mi? AMD Adrenalin Edition'u DDU ile kaldırarak kullanmayı denesem mantıklı olur mu? Eğer sorun AMD ekran kartındaysa 4050 ekran kartının ekrana verdiği görüntüyü nasıl bozsun kullanılmadığı halde? Aklımda deli sorular gerçekten.

İstersen Aygıt Yöneticisi'nden AMD kartını devre dışı bırak öyle kullan diyeceğim. Sorun kesilecek mi görmek için bir süre kontrol et, zira sorun ekran kartında dediğimiz gibi. Sürücü sorununa da benzemiyor, sürücüsünü de kaldırırsan kartı zaten onboard görüntü aygıtına çevirmiş olacaksın. Bir nevi devre dışı bırakmak sayılır.

İstersen Aygıt Yöneticisi'nden AMD kartını devre dışı bırak öyle kullan diyeceğim. Sorun kesilecek mi görmek için bir süre kontrol et, zira sorun ekran kartında dediğimiz gibi. Sürücü sorununa da benzemiyor, sürücüsünü de kaldırırsan kartı zaten onboard görüntü aygıtına çevirmiş olacaksın. Bir nevi devre dışı bırakmak sayılır.
Hocam cihazı geçenlerde servise gönderdim. Bugün müşteri hizmetlerine sordum anakart garanti kapsamında değişilecekmiş. Sorunun tam olarak ne olduğunu sorduğumda müşteri hizmetleride bilmiyordu. Servis süreci için yeni konu açtım oradan devam ediyorum. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı