Acer Nitro 16 laptopta VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR mavi ekran

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 nh. Qlkey. 001 laptopa sahibim. Geçen hafta bilgisayara RAM ekledim kullandığım RAM bu. Ve son 2 haftadır RAM taktıktan sonra başlayan bir sorun var bilgisayarda. İnternette normal bir şekilde gezerken ya da bilgisayarı kullanırken fare takılmaya başlıyor, kulaklıktan bozuk sesler geliyor ve ardından bilgisayar kapanıyor. Mavi ekran hatası da VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR. Sorunu her zaman yaşamıyorum bilgisayarı bazen açtığımda oluyor bazen açtığımda olmuyor genelde yaşandıktan sonra kapatıp açtığım zaman düzeliyor. Ekran kartında sorun olması ihtimalini göz önünde bulunduruyorum ancak sorunsuz bir şekilde PUBG ve LoL oynayabiliyorum bilgisayarda. Minidump dosyasınıda aşağıya bırakıyorum yardımcı olabilecek varsa çok teşekkkür ederim.

Bilgisayarı monitöre bağlayarak kullandığım zamanlarda bu hata olurken ekranın bazı yerlerinde beyaz şekiller çıkıyor ve sonra bilgisayar kapanıyor.

RAM taktıktan sonra olmaya başladıysa ilk iş RAM'leri kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU ile sürücü kaldırarak 2 kart sürücünü de tekrardan yükle, Razer araçlarını kaldır, internet sürücülerini güncelle.

Memtest86 2 saat 5 dakikada bitti ve tüm errors kısmı 0 herhangi bir hata çıkmadı. Konuyu açtıktan sonra temiz kurulum yaptım tekrar kurdum ekran kartı sürücülerini. Hatayı tekrar yaşadım ama bu sefer fare tekrar takılmaya başladı ekranda beyaz çizgiler çıktı ancak bilgisayar kapanmadı. Hatta yeni NVIDA sürücüsünde sorun vardır diye 3 sürüm önceki sürümü yükledim hala devam ediyor. Ultra ayarlarda PUBG oynarken hiçbir sorun yaşamıyorum ama bilgisayarı bazen açtığımda PUBG ye tıkladığımda bile bu durum oluyor ama kapatıp açınca düzeliyor.

RAM taktıktan sonra olmaya başladıysa ilk iş RAM'leri kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU ile sürücü kaldırarak 2 kart sürücünü de tekrardan yükle, Razer araçlarını kaldır, internet sürücülerini güncelle.
Razer araçlarını temiz kurulumdan sonra yüklemedim. İnternet sürücülerini Windows kendisi güncelledi ama ben yinede sitesinden şimdi son sürümü indireyim.

Ram takmadan önce BIOS güncellemesi yapmıştım buradan 1.17 sürümüne bundan dolayı olabilir mi acaba diye düşünmedim değil. BIOS düşürme işlemlerine baktım ama Acer kendisi desteklemediği için düşürmeyi başıma bela almak istemedim.

Son düzenleme:
Memtest86 2 saat 5 dakikada bitti ve tüm errors kısmı 0 herhangi bir hata çıkmadı. Konuyu açtıktan sonra temiz kurulum yaptım tekrar kurdum ekran kartı sürücülerini. Hatayı tekrar yaşadım ama bu sefer fare tekrar takılmaya başladı ekranda beyaz çizgiler çıktı ancak bilgisayar kapanmadı. Hatta yeni NVIDIA sürücüsünde sorun vardır diye 3 sürüm önceki sürümü yükledim hala devam ediyor. Ultra ayarlarda PUBG oynarken hiçbir sorun yaşamıyorum ama bilgisayarı bazen açtığımda PUBG'ye tıkladığımda bile bu durum oluyor ama kapatıp açınca düzeliyor.

Razer araçlarını temiz kurulumdan sonra yüklemedim. İnternet sürücülerini Windows kendisi güncelledi ama ben yine de sitesinden şimdi son sürümü indireyim.

RAM takmadan önce BIOS güncellemesi yapmıştım buradan 1.17 sürümüne bundan dolayı olabilir mi acaba diye düşünmedim değil. BIOS düşürme işlemlerine baktım ama Acer kendisi desteklemediği için düşürmeyi başıma bela almak istemedim.

BIOS downgrade önerilen bir şey değil ancak Acer'e BIOS ile ilgili durum hakkında mail atıp yeni bir BIOS sürümü isteyebilirsin. Yeni oluşan minidump dosyasını at.

BIOS downgrade önerilen bir şey değil ancak Acer'e BIOS ile ilgili durum hakkında mail atıp yeni bir BIOS sürümü isteyebilirsin. Yeni oluşan minidump dosyasını at.
Tamamdır teşekkür ederim Acer'e şimdi mail yazıyorum. Saat 2 civarı yine oldu ve bilgisayar kapandı. Minidump dosyası:

DDU ile sürücüleri kaldır ve 2 ekran kartının sürücülerini tekrar kur. Güncel olarak. Bu ekran kartlarında özellikle AMD tarafında herhangi bir ayar değişimi yaptın mı?

Bilgisayarı monitöre bağlayarak kullandığım zamanlarda bu hata olurken demişsin, bu bir nevi MUX ayarını açmak gibi bir şey oluyor. Harici monitör kullanmazken de oluyor mu bu hata?

HWiNFO programını kaldır.

Bunu indirip oluşan linki de at.

DDU ile sürücüleri kaldır ve 2 ekran kartının sürücülerini tekrar kur. Güncel olarak. Bu ekran kartlarında özellikle AMD tarafında herhangi bir ayar değişimi yaptın mı?

Bilgisayarı monitöre bağlayarak kullandığım zamanlarda bu hata olurken demişsin, bu bir nevi MUX ayarını açmak gibi bir şey oluyor. Harici monitör kullanmazken de oluyor mu bu hata?

HWiNFO programını kaldır.

Bunu indirip oluşan linki de at.
Adrenalin Edition'da sadece bu ayarı yaptım onun dışında hiç bir şeye dokunmadım
1702565520791.png

Monitöre bağlayıp kullandığım zaman hata olurken ekranda beyaz çizgiler çıkıyor, açık olan sesler bozuluyor, mouse donmaya başlıyor ve bilgisayar direkt kapanıyor mavi ekran hatası göremiyorum. Monitör kullanmazken Laptop ekranında aynı sorun yaşandığı zaman sadece mouse donmaya başlıyor . Beyaz çizgiler çıkmıyor ve mavi ekran hatasını görebiliyorum.

Dediklerini şimdi yapıyorum.

Adrenalin Edition'da sadece bu ayarı yaptım onun dışında hiçbir şeye dokunmadım Eki Görüntüle 2052578

Monitöre bağlayıp kullandığım zaman hata olurken ekranda beyaz çizgiler çıkıyor, açık olan sesler bozuluyor, mouse donmaya başlıyor ve bilgisayar direkt kapanıyor mavi ekran hatası göremiyorum. Monitör kullanmazken Laptop ekranında aynı sorun yaşandığı zaman sadece mouse donmaya başlıyor. Beyaz çizgiler çıkmıyor ve mavi ekran hatasını görebiliyorum.

Dediklerini şimdi yapıyorum.

O yaptığın ayarı Default'a çek ve dediklerinmi yap, eğer bunlar çözüm olmazsa son çare yapabileceksen RAM'i çıkarmanı söyleyeceğim.

O yaptığın ayarı Default'a çek ve dediklerinmi yap, eğer bunlar çözüm olmazsa son çare yapabileceksen RAM'i çıkarmanı söyleyeceğim.
Yeni aldığım RAM'i çıkartıp denedim. Sorunu tekrar yaşadım sesler yine önceki gibi sapıttı, mouse dondu ama bilgisayar kapanmadı 30-40 saniye sonra kendisine geldi.

Yeni aldığım RAM'i çıkartıp denedim. Sorunu tekrar yaşadım sesler yine önceki gibi sapıttı, mouse dondu ama bilgisayar kapanmadı 30-40 saniye sonra kendisine geldi.

RAM'siz bir ilerleme olmuş en azından, donma sorunu RAM'den bağımsız demek ki. O zaman ekran kartlarındaki ayarları defaulta çekip sürücü güncellemelerini yapar bakarız. Olmadı 2 kartı da tek tek devre dışı bırakıp bir de öyle kontrol ederiz

Geri
Yukarı