Acer Nitro 16 vs ASUS ROG STRIX G16

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
İki cihazdan birisini bu akşam kesin satın alacağım. ASUS 4080 olduğu için daha mantıklı gibi gözüküyor ama ekranı 1920X1200. 4080'li laptopa 70 bin lira verip de 1080P'de oyun oynamak çok saçma geldi bana. Acer RTX4070 ama ekranı 2560X1600. 2.5k gibi bir şey yani. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Paneli kötü dediler bu laptop için.

STRİX tercih ederdim, o kadar da koymaz.
Laptoptaki 4080 masaüstünde neye karşılık geliyor acaba?

Değil kaliteli bir laptop.
ROG'a göre kötüymüş hocam. İyi olsa onu alırım zaten MSI'ye garezim mi var? 😀

Gerekli açıklamalar yapılmış. Ben de STRIX diyorum.
4070 Super'den biraz daha zayıf, ona yakın.
4070 Super civarı denk geliyor.
ASUS'u alırsam salı günü gelir, Acer'i bugün gidip alabilirim. Yani aslında bu birkaç gün farkın önemi yok ama 1080p RTX4080 beni bu kadar çelişkide bıraktı. Onunda kararı bana kaldı artık, akşama kadar fikrim değişmezse ASUS'u çekiyorum.

ASUS'u alırsam salı günü gelir, Acer'i bugün gidip alabilirim. Yani aslında bu birkaç gün farkın önemi yok ama 1080p RTX4080 beni bu kadar çelişkide bıraktı. Onunda kararı bana kaldı artık, akşama kadar fikrim değişmezse ASUS'u çekiyorum.
Hayırlı olsun hocam güzel günlerde kullanın gayet başarılı bir tercih yapmışısınız.

Bu arada bir konuda bilgilendirme yapmak istiyorum. Cihazda coil whine sorunu çıkabildiğini bahsedenler var. Bu doğru ama bence büyük bir sorun değil.
Coil whine cihazın aksamlarından ufak bir ses gelmesi demek. Ve bunu duymak için sessiz ortam ve dikkatlice dinlemek gerekli. Fan sesi, oyun sesi ve kulaklık takacağınız için bu sorun sizi etkilemeyecektir. Ki bu modelde büyük oranda çözüldü diye biliyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı