Acer Nitro 2021 BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Artiyum

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
E-Ticaret
Merhaba arkadaşlar Acer Nitro 2021 model cihaza sahibim.
Avira Prime lisanslı güvenlik yazılımı kullanıyorum.
Az önce antivirüsün akıllı tarama özelliğine tıkladım laptopumun BIOS'unu güncelledi.
Sorun şu v1.10 versiyondan v1.12 sürümüne yükseltti ancak Acer'in sitesine girip cihazın seri no yazınca son sürüm BIOS versiyonu v1.10 olarak çıkıyor.
Başıma iş mi aldım sorun yaşar mıyım ileride?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-13 212125.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-13 212125.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Ekran görüntüsü 2023-11-13 212237.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-13 212237.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 13
Sorun olduğunu düşünmüyorum. Bir de yabancı sitelerden kontrol edebilirsiniz. Stabil çalışan sistemde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Sorun olduğunu düşünmüyorum. Bir de yabancı sitelerden kontrol edebilirsiniz. Stabil çalışan sistemde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Şu an herhangi bir sorun yaşamadım hocam. Aklımı karıştıran koskoca antivirüs programı kafasına göre BIOS yüklemez değil mi? Acer firmasının BIOS'unu indirip kurmuştur ama Neden Acer'in sitesinde v1.12 sürümü yok o biraz düşündürdü.

Laptopun tam modelini yazar mısınız?
Şu anda nitro 5 ler için v2.10 bios mevcut.

Yıllarca free avira kullandım. Favorimdir. Uzun süredir hiçbir antivirüs kullanmıyorum. Avira kullanan birini görmek şaşırttı. Pek popüler değil Sevindim. Nostalji. :)

Son düzenleme:
Şu an herhangi bir sorun yaşamadım hocam. Garanti olsun diye oyun indirdim denedim

Laptopun tam modelini yazar mısınız?
Şu anda nitro 5 ler için v2.10 bios mevcut.

Yıllarca free avira kullandım. Favorimdir. Uzun süredir hiçbir antivirüs kullanmıyorum. Avira kullanan birini görmek şaşırttı. Pek popüler değil Sevindim. Nostalji. :)
Buyur hocam: Acer Nitro 5 AN515-46-R25Z

Cihazın seri no aratınca son versiyon v1.10 çıkıyor acer sitesinde

Ben biraz eski kafalıyım Avira, BitDefender, Norton, Panda çok kullandım nostalji severim :)

Avira'nın çıplak hali güzeldi. Bir sürü şey eklediler ve kullanmayı bıraktım.
Abidik gubidik bir sürü şeyi rızamız dışında ekleyen hiçbir programı kullanmam, boykot ederim. :)

Evet Acer sitesinde v1.10 görünüyor ama sorun olacağını sanmam. Windows update de isteğe bağlı güncellemeler arasında bazan üretici sitesinde bulunmayan güncellemeler olabiliyor. Sorun olmamış, olacağını da sanmam.

Geri
Yukarı