Acer Nitro 390Hz Gaming monitor alınır mı?

Monitörün native değeri 360Hz. OC ile 390 oluyor. Ne kadar stabil olur orası bilinmez.
Detaylı incelemesi bulunuyor.
Tepkime süresi ve input lag gayet iyi. Overshoot hata oranı %0 belirtilmiş.
Kısaca alınır. Sadece aynı bütçede alternatif neler var onlara bakılabilir.

240 Hz ile bir farkı olur mu? Daha iyi Hz değerine sahip monitör var mı?

390Hz ne yapacaksınız, ne gibi bir artısı olacak size, açıkçası merak ettim.

Şahsi fikrim tabi ki 240Hz ile 390Hz arasında fark olur, ama bunu gözümüz ne kadar algılayabilir, yada ne kadar hareketli sahnede fark edebiliriz. Devamlı çok hızlı akışkan olan bir ekrana mı bakacaksınız ?

390Hz ne yapacaksınız, ne gibi bir artısı olacak size, açıkçası merak ettim.

Şahsi fikrim tabii ki 240Hz ile 390Hz arasında fark olur, ama bunu gözümüz ne kadar algılayabilir, ya da ne kadar hareketli sahnede fark edebiliriz. Devamlı çok hızlı akışkan olan bir ekrana mı bakacaksınız?

240Hz'den 360Hz kullanmış biri olarak arada fark gözle görülür şekilde belli oluyor. Birazcık FPS oyunlarına aşına birisi bu farkı hemen gözlemleyebilir. Bu tarz monitörlerin farkı FPS oyunlarında çıkar.

240Hz'den 360Hz kullanmış biri olarak arada fark gözle görülür şekilde belli oluyor. Birazcık FPS oyunlarına aşına birisi bu farkı hemen gözlemleyebilir. Bu tarz monitörlerin farkı FPS oyunlarında çıkar.

O zaman benim gözler bozuk demek ki, ben FPS oyununda bir fark göremedim. Farkı görebildiğim tek şey Hz test programlarında oldu, onun haricinde hiçbir oyunda fark etmedim. Bence gereksiz geldi, oda benim algılayamadığımdan kaynaklı, algılasam dediğin gibi ihtiyaç duyardım. iyi şükür bari, en azından masraf yapmak zorunda kalmıcam :D

O zaman benim gözler bozuk demek ki, ben FPS oyununda bir fark göremedim. Farkı görebildiğim tek şey Hz test programlarında oldu, onun haricinde hiçbir oyunda fark etmedim. Bence gereksiz geldi, oda benim algılayamadığımdan kaynaklı, algılasam dediğin gibi ihtiyaç duyardım. İyi şükür bari, en azından masraf yapmak zorunda kalmayacağım :D

Bu daha çok sizinle alakalıdır. Mesela Hz olaylarından anlamayan birine 60Hz ile 240Hz arasındaki farkı bile anlamıyor. Benim çevremde de var. Bana garip geliyor. Çünkü ben mi yanlış görüyorum diye düşünmüyor değilim. :D bu tarz ürünler genelde oyunlarda daha hızlı tepki verebilmek daha akıcı konfor ile oynamak için var. Kişinin buna refleksi yetmiyorsa ekipmanın yapabileceği pek bir şey yok. Ekipman oyunlarda sizi birinci yapmaz. Sizin oyun kalitenizi ve potansiyeliniz yüksekse bunu ortaya çıkarır.

6 yıldır FPS oyunları oynuyorum ve Hz aşırı önemli peek atarken adamın parmak ucuna görmek yerine omuzunu görmek kaç galibiyete bedel.

Bu daha çok sizinle alakalıdır. Mesela Hz olaylarından anlamayan birine 60Hz ile 240Hz arasındaki farkı bile anlamıyor. Benim çevremde de var. Bana garip geliyor. Çünkü ben mi yanlış görüyorum diye düşünmüyor değilim. :D bu tarz ürünler genelde oyunlarda daha hızlı tepki verebilmek daha akıcı konfor ile oynamak için var. Kişinin buna refleksi yetmiyorsa ekipmanın yapabileceği pek bir şey yok. Ekipman oyunlarda sizi birinci yapmaz. Sizin oyun kalitenizi ve potansiyeliniz yüksekse bunu ortaya çıkarır.

60Hz ile 240Hz farkediyoruz canım o kadarda değil, Ben ideal 165Hz olduğunu düşünüyorum. Zaten oyunların çıkabileceği limitler belli. 165Hz candır, gerisi ise heyecan

6 yıldır FPS oyunları oynuyorum ve Hz aşırı önemli peek atarken adamın parmak ucuna görmek yerine omuzunu görmek kaç galibiyete bedel.

Bana parmak ucu gerek yok, omuzu göreyim yeter, acımam indiririm. Şaka ya, ne indirmesi, kolsuzun tekiyim. :d

60Hz ile 240Hz fark ediyoruz canım o kadar da değil, ben ideal 165Hz olduğunu düşünüyorum. Zaten oyunların çıkabileceği limitler belli. 165Hz candır, gerisi ise heyecan.

Bana parmak ucu gerek yok, omuzu göreyim yeter, acımam indiririm. Şaka ya, ne indirmesi, kolsuzun tekiyim. :d

Çevremde fark edemeyen insanlar oldu. Dedim garip gelebilir diye. 165Hz benim yedek monitörde kullanıyorum. 360Hz kullandıktan sonra 165Hz geçince diyorum bir şey eksik hissettiriyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı