Acer Nitro 5 3070 FHD vs Monster 3070

rockkit

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben de laptop alma arifesindeyim ve bu iki model arasında kaldım. Acer yaklaşık 32 bin, Monster ise 37 bin. Monster'ın artısı haliyle QHD ve 17.3" ekran. Ama soğutma performansı da haliyle önemli benim için arkadaşlar. 2K ekrana bağlayıp 1440p oynamak istiyorum. Siz hangisini önerirdiniz? Ya da madem bu fiyat bantlarına çıktın 1-2 daha ver 4000 serisine mi geç dersiniz? Ya da biraz daha bekleyeyim mi? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler. Maksimum bütçe. 40 binin üzerine çıkmak istemiyorum açıkçası :)

Son düzenleyen: Moderatör:
40 bin bütçen varsa 4000 serisi beklenebilir, monitor bağlayıp kullanıcaksan uyguna Acer alıp da geçebilirsin Monster yerine.

40 bin bütçen varsa 4000 serisi beklenebilir, monitor bağlayıp kullanıcaksan uyguna Acer alıp da geçebilirsin Monster yerine.

4000 serisini beklemekteki tereddütüm 3070 ile arasındaki performans farkı ama ona da baktığım zaman maks alabileceğim 4060 lı bir ekran kartı ile 3070 arasında muazzam bir fark göremiyorum. Tek kafamı kurcalayan dlss 3'ün olmayacak olması.

seçeneklerim ya 32+6 bine nitro +2 monitör ya da 40 bin civarı 4000 serisi. Performans olarak 32-35 bandında nitrodan daha iyi bir cihaz var mı hocam bildiğin? Uzun süredir araştırıyorum ama gözüme bir şey çarpmadı.

4000 serisini beklemekteki tereddütüm 3070 ile arasındaki performans farkı ama ona da baktığım zaman maksimum alabileceğim 4060'lı bir ekran kartı ile 3070 arasında muazzam bir fark göremiyorum. Tek kafamı kurcalayan DLSS 3'ün olmayacak olması.

Seçeneklerim ya 32+6 bine Nitro +2 monitör ya da 40 bin civarı 4000 serisi. Performans olarak 32-35 bandında Nitro'dan daha iyi bir cihaz var mı hocam bildiğin? Uzun süredir araştırıyorum ama gözüme bir şey çarpmadı.

Performans olarak yok, 3070 Ti versiyonu var sadece.

Performans olarak yok, 3070 Ti versiyonu var sadece.
hocam son olarak da şu modeli buldum. Sizce 4500 lira fark değer mi 3070'den 4060'a geçmek için ? Bir de asus tuflar hakkında çok olumsuz yorumlar görüyorum. Fikriniz nedir ?

Hocam son olarak da şu modeli buldum. Sizce 4500 lira fark değer mi 3070'den 4060'a geçmek için? Bir de ASUS TUF'lar hakkında çok olumsuz yorumlar görüyorum. Fikriniz nedir?

Giriş seviyesi 4060 modellerin daha düşeceğini düşünüyorum ben. Fiyatı fazla bana göre fakat performans açısından daha mantıklı olur. 2022 sonrası TUF'lar toparladı biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı