Acer Nitro 5 açılırken Acer ekranında donma

Terrific

Centipat
Merhaba,
Acer Nitro 5 marka laptop açılırken Acer yazısının altındaki halkada donuyor ve açılmıyor. Açma kapama tuşuyla 6-7 deneme sonrası açılıyor ve sorunsuz kullanılabiliyor. İşletim sistemini silip yeniden yükledik, BIOS ayarlarını sıfırladık düzelmedi. En son servise verdik anakart değişecek deyip 7.5 k talep ettiler. Anakartın neyinin hasarlı olduğunuda söylemiyorlar. Daha önce başına gelmiş veya bu konuda bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20211010_203822.jpg
    IMG_20211010_203822.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Acer nitro 5 aldim bende 10 gün oldu alalı adeptör bozuldu yenisini aldım şarj gelip gidiyor oyun oynayaniyorum çok kasıyor yarın servise yolliyayim diyorum ama servis çok kötü diyorlar dogrumudur ?

Artı -1 Eksi
Ne yalan söyliyim memnun kalmadık. 5.5 k ya alınmış pc için anakart komple değişecek 7.5 k verin demek saçmalık ötesi. Hatta anakartta ne sorun olduğunu söylememeleri ayrı saçmalık. Daha önce başına aynı hata gelen birisi varsa gerçekten yardımcı olabilirse sevinirim. Farklı hdd ve harddisk ile denendi sonuç yine aynı. Bir şekilde açıyoruz, sorunsuz kullanıyoruz ama garip bir durum

Ne yalan söyliyim memnun kalmadık. 5.5 k ya alınmış pc için anakart komple değişecek 7.5 k verin demek saçmalık ötesi. Hatta anakartta ne sorun olduğunu söylememeleri ayrı saçmalık. Daha önce başına aynı hata gelen birisi varsa gerçekten yardımcı olabilirse sevinirim. Farklı hdd ve harddisk ile denendi sonuç yine aynı. Bir şekilde açıyoruz, sorunsuz kullanıyoruz ama garip bir durum
Kanka ben 11 k para verdim 10 gündür kullanıyorum bu kadar arızalı bir leptop görmedim excalibur Dell Asus Acer en son kullanmış biri olarak bu kadar sıkıntı çıkaran ürün gormedim şuan serviste bakalım neler olucak bir de forumda paylaşıcam eğer başıma kötü birşey gelirse elimden geleni yapicam kötülemek için o kadar morelim bozuk ..

BIOS sürümünüz güncel mi?
İşletim sistemini UEFI olarak mı kurdunuz?
Fast Boot aktif mi?
Secure Boot Aktif mi?
SSD sağlık testi yaptınız mı? (Acer Care Center programının içerisinde mevcut bir tane var. Siz ekstradan 1 tane farklı programla daha yapın.)
BIOS da Boot önceliğini Windows Manager seçili mi?

Bios ayarlarını sıfırlayıp denemiştim. Boot önceliğini ayarladım. SSD yerine HDD ye kurdum sistemi yine aynı. İşletim sistemini standart windows sitesinden usb ye yükleyip kurdum. Zaten format atmadan önce bu problem vardı. Bios güncellemesini denemeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Şuan kardeşimde pc 1-2 gün içerisinde kontrol edeceğim tekrardan.
Fast boot aktif, deaktif yaptım yine aynı. Secure boot enabled değiştirilemiyor. Bios güncellemeyi denedim zaten son sürüm yüklü. Bir önceki sürümü yüklemiyor. İşletim sistemi UEFI olarak kurduk. Kardeşim aç kapa yaparak bir şekilde açmayı başarıyor ve sorunsuz kullanabiliyormuş. Çözümü hala bulamadık. @Recep Baltaş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı