Acer Nitro 5 AN-515-43 RAM sorunu

cancuva

Hectopat
Acer Nitro 5 AN-515-43 modelini kullanmaktayım 8 GB RAM var fakat 5.94 olarak gözüküyor bu yüzden 8 GB daha RAM ile yükseltmek istiyorum fakat hangi tip RAM almalıyım bir türlü bilemedim ayrıca laptop kasası olarak benim modelimde laptopun arkasını tamamen sökmem gerekiyor bir sıkıntı yaşamaktan da korkmuyor değilim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 402.PNG
    402.PNG
    4,1 KB · Görüntüleme: 79
  • 12.PNG
    12.PNG
    9,7 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'in az gözükme sebebi AMD ekran kartlarının 2 GB RAM ayırması. İnternet sitesinde kontrol etmeme rağmen Sadece
8 GB
DDR4 SDRAM 2400 MHZ yazıyor buna uygun değerlerde alırsanız çalışacaktır.
Ayrıca Acer genelde 2 bellek yuvasını dolduracak şekilde koyuyor.Önce iki yuvanın da dolu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

Ram'in az gözükme sebebi AMD ekran kartlarının 2 GB RAM ayırması. İnternet sitesinde kontrol etmeme rağmen Sadece
8 GB
Ayrıca Acer genelde 2 bellek yuvasını dolduracak şekilde koyuyor.Önce iki yuvanın da dolu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.
8 GB
Hocam teşekkürler fakat benim ramlar single olarak gözüküyor cpu-z görüntülerini de bırakıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Ayrıca 2 slot gözüküyor resimdeki gibi sadece slot 2 dolu diğeri tamamen boş gözüküyor

Dosya Ekleri

• cpuz.PNG
    cpuz.PNG
    28,5 KB · Görüntüleme: 101
  • cpuz2.PNG
    cpuz2.PNG
    38,1 KB · Görüntüleme: 95
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı