Acer Nitro 5 an 55 sisteme undervolt yapmak

Hocam yeni aldım 4 gün oldu. Acer nitro 5 i5 10300h gtx 1660 ti olan model. Cs go da mesela 93 derecelerde geziyor işlemci.

Yeni bios güncellemeleri gelirse düzelir mi acaba ?
Sanmıyorum.

Siz nasıl bi çözüm buldunuz attığınız programdaki gibi işlemci kullanımını kısarak mı ?
Ben sıcaklığı performans düşüşü olmadığı sürece kafaya takmıyorum. Ama Throttlestop ile sıcaklık limiti koymanız performansa etki etmez. Abartı düşük sıcaklık yazılmadığı sürece. 90 derece gayet yeterli bana göre.

Hocam yeni aldım 4 gün oldu. Acer Nitro 5 i5 10300H GTX 1660 Ti olan model. CS:GO'da mesela 93 derecelerde geziyor işlemci.

Yeni BIOS güncellemeleri gelirse düzelir mi acaba?

Merhabalar hocam denetim masasında güç seçeneklerinden gelişmiş güç ayarlarını değiştire girip işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumunu %100'den 90'a 80'e kısarsanız sıcaklık düşüşü yaşanıyor bende aynı modeli kullanıyorum. Bir de hocam bende de ayrı bir sıkıntı var daha önce hiç batarya wear level kısmını kontrol ettiniz mi AIDA 64 ile ne kadar yıpranmış diye benimki de 2 haftalık ama 2 günde yüzde 2 yıprandı sizde durum nedir? 57488 den 55600 civarına gelmiş kapasite.

Merhabalar hocam denetim masasında güç seçeneklerinden gelişmiş güç ayarlarını değiştire girip işlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci durumunu %100'den 90'a 80'e kısarsanız sıcaklık düşüşü yaşanıyor bende aynı modeli kullanıyorum. Bir de hocam bende de ayrı bir sıkıntı var daha önce hiç batarya wear level kısmını kontrol ettiniz mi AIDA 64 ile ne kadar yıpranmış diye benimki de 2 haftalık ama 2 günde yüzde 2 yıprandı sizde durum nedir? 57488 den 55600 civarına gelmiş kapasite.
Sagolun yalnız ordan kısınca fps ler de düşüyor malesef. Hemen kontrol edeyim hocam
Bu görseldeki yeri mi kastediyorsunuz ?

Dosya Ekleri

• 16169641817621159980854969792964.jpg
    16169641817621159980854969792964.jpg
    156,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Pil güç seçeneklerinde gelişmiş ayalardan yukarıda bahsedildiği gibi en yüksek işlemci durumunu azaltabilirsiniz. %100 oranında olduğu zaman işlemci 4GHz gibi değerlere ulaşıyor ve cihazım boş durumda 50 60 dereceleri görüyordu. Oyunlarda 90 95 dereceleri görüyordu. Ben bu değeri 75 yaptım. Şu an Valorant oynarken gördüğü en yüksek sıcaklık 65-68 derece.

@Jayjayokocha @0meqa Dediğiniz yöntem Turbo Boost'u kapatıyor bu da performans kaybına sebep olur. Özellikle de CS GO, Valorant gibi oyunlarda. Normal FPS aynı dahi olsa ki bu oyunlarda çok zor %1 ve %0.1 FPS bariz etkilenir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu işlemi yapar mısınız? Rdr gibi oyunlarda 1-2 fps anca oynuyor, lol gibi işlemci isteyen oyunları oynarken tekrar açıyorum turbo boostu sıkıntı olmuyor. 70 dereceyi geçmiyor bu işlemden sonra cihaz, ben fan sesini biraz azaltmak için yapmıştım 85 derecelerde çalışıyordu cihazım AAA oyunlarda, sıcaklık sorun değildi ama hem sıcaklık düştü hem de fanlar yavaş çalışıyor.

Sagolun yalnız ordan kısınca fps ler de düşüyor malesef. Hemen kontrol edeyim hocam

Bu görseldeki yeri mi kastediyorsunuz ?
evet hocam sizdede kayıp yüzde 2 , bende de 3 ve 0 laptop için çok tuhaf değerler çünkü 9 aylık kullanımda 1,2 kayıp yaşayan arkadaşım var aynı pc üzerinde biraz araştırınca yabancı sitelerde 6-8 aylık süreçte yüzde 4 e dayanır demişlerdi bu hızla bizimli 150 200 döngü anca çıkarıyor.Bu arada hocam bence güç seçeneklerini kısın AAA oyunlarda zaten fark 0 cs go tarzı oyunlarda da 93 95 derecede ısıdan kendi kayıp vereceğine ısınmadan siz fps düşürün parçaların ömrü artsın.

Geri
Yukarı