Acer Nitro 5 AN515-34 Ölü pikseli nasıl gider?

Yer
Amasya, Türkiye
Acer Nitro 5 AN515-34 isimli cihaza sahibim. Ekranın sol altlarında sadece koyu ekranda belli olan iğne ucu kadar kırmızı renkli ölü piksel mevcut. Cihazı alalı 2 aydan uzun süre oluyor. Bu yüzden iade etmek gibi bir hakkım yok.
Bu ölü veya sıkışmış piksel nasıl geçer? Geçmese bile ilerleyen zamanlarda artar mı? Ekran parlaklığım daima %70'te.

Bildiğim yöntemleri denedim ancak fayda etmedi.

Kırmızı olanlar genelde ölü piksel değil, sıkışmış piksel olur. Bunu onarmak için renk geçişleri uygulanıyor, bu makaledeki yazılımlardan birini deneyebilirsiniz.

Bugün gelen acer nitro 5 4060'lı laptopta ben de aynı sorundan müzdaribim. Ekranın sol alt köşelerinde bir yerde iğne uçu kadar bir ölü piksel. Tuhaf bir şekilde etrafında da haresi var. Beyaz arka planda daha bir beyaz olarak beliriyor. Acer'ı aradım 5 taneden azsa garanti kapsamına girmez dediler. Amazondan almıştım aynısı ile değişim talep ettim sistem hata veriyor (fiyatı 1000 tl artmış ben aldıktan sonra) Müşteri hizmetlerini aradım. Bi hata veriyor biz kayıt oluşturalım 5 gün içerisinde bilgi gelir %90 olumlu gelir dediler. Aslında tek nokta piksel çok dert etmem ama etrafındaki hare can sıkıcı sanki böyle ekran koryucu film yapıyormuşum da altında toz tanesi kalmış gibi bir yayılması var. Bakalım Finalde bizi ne bekliyor.

Bugün gelen acer nitro 5 4060'lı laptopta ben de aynı sorundan müzdaribim. Ekranın sol alt köşelerinde bir yerde iğne uçu kadar bir ölü piksel. Tuhaf bir şekilde etrafında da haresi var. Beyaz arka planda daha bir beyaz olarak beliriyor. Acer'ı aradım 5 taneden azsa garanti kapsamına girmez dediler. Amazondan almıştım aynısı ile değişim talep ettim sistem hata veriyor (fiyatı 1000 tl artmış ben aldıktan sonra) Müşteri hizmetlerini aradım. Bi hata veriyor biz kayıt oluşturalım 5 gün içerisinde bilgi gelir %90 olumlu gelir dediler. Aslında tek nokta piksel çok dert etmem ama etrafındaki hare can sıkıcı sanki böyle ekran koryucu film yapıyormuşum da altında toz tanesi kalmış gibi bir yayılması var. Bakalım Finalde bizi ne bekliyor.

Amazon'un destek vereceğini düşünüyorum.

Bugün gelen Acer Nitro 5 4060'lı laptopta ben de aynı sorundan müzdaribim. Ekranın sol alt köşelerinde bir yerde iğne uçu kadar bir ölü piksel. Tuhaf bir şekilde etrafında da haresi var. Beyaz arka planda daha bir beyaz olarak beliriyor. Acer'ı aradım 5 taneden azsa garanti kapsamına girmez dediler. Amazon'dan almıştım aynısı ile değişim talep ettim sistem hata veriyor (fiyatı 1000 TL artmış ben aldıktan sonra) müşteri hizmetlerini aradım. Bir hata veriyor biz kayıt oluşturalım 5 gün içerisinde bilgi gelir %90 olumlu gelir dediler. Aslında tek nokta piksel çok dert etmem ama etrafındaki hare can sıkıcı sanki böyle ekran koryucu film yapıyormuşum da altında toz tanesi kalmış gibi bir yayılması var. Bakalım finalde bizi ne bekliyor.

Aynısından bana da denk geldi. Acer'in sitesinde 2 ve üstü parlak ölü pixellerde değişim yapılacağı yazıyor. Siz değişim yaptırdınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı