Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-43 TrueHarmony ayarı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif büyükdağ

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, benim elimde Acer Nitro5 AN515-43 AMD versiyon var ve nitrosense adlı uygulamada Acer trueharmony ayarlarında oyun genel, oyun FPS, oyun spor, müzik, film, ses gibi ön ayarlar, bunlar FPS veya sese etki eder mi? En iyi FPS için hangisini açmak gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sorun çözülmüştür.

Çözümü: Sürücüler dediğim gibi Acer Resmi sayfasından indirilip kurulum işlemi ile sorun çözülmüştür.
Dostum ben oyun FPS'de kullanıyorum ama Acer Nitro sense e fazla guvenmıyorum çünkü sıcaklık değerlerı pek doğru degıl başka programlar ile baktıgımda 6-7 derecelık bır fark goruyorum.

Teşekkür ederim ben MSI Afterburner ile ölçtüm genel olarak doğru gibi 2 derece falan belki yanlışlık çıkıyor en yüksek FPS için oyun FPS mi seçeyim?

Dostum trueharmony sadece ses ile alakalı fps etki etmez diye düşünüyorum. Bu arada alacak arkadaşlara Acer Nitro5 2020 versiyonlarını öneririm çok memnunum.

Ses ayarlarına Sağ tıklayıp, Hoparlör Kurulumu, DTX:Ultra kulaklığı seçiniz.
Birde ses sürücünüzü, Windows update'den değil de, Acer kendi driver sayfasındakini kullanmanız tavsiye ederim.
FPS seçeneği CS:GO'da çok işime yarıyor.😁

Birde ses sürücünüzü, Windows update'den değil de, Acer kendi driver sayfasındakini kullanmanız tavsiye ederim.
Bunu yaptım Realtek sürücüsü ile kaldırdı ve sonra yeniden başlatıp kurdu. DTS yükledim ancak aktif değil gibi hoparlör simgesine sağ tık da görünüyor dediklerini seçtim ama NitroSense ile ses profil değiştiriyorum yine de Müzik profilinde kalıyor. Nasıl ayarladın acaba bende de Nitro 5 AN515-44 modeli var.

Bunu yaptım Realtek sürücüsü ile kaldırdı ve sonra yeniden başlatıp kurdu. DTS yükledim ancak aktif değil gibi hoparlör simgesine sağ tık da görünüyor dediklerini seçtim ama Nitro Sense ile ses profil değiştiriyorum yine de Müzik profilinde kalıyor. Nasıl ayarladın acaba bende de Nitro 5 AN515-44 modeli var.

Ses profilleri sadece kulaklık takılı olduğunda çalışır.
Mağaza uygulamalarının hepsini güncelleyin hatta mağaza uygulamasının kendisin de
DTS: X Ultra'dan Programı aktif edin.
Uzamsal ses kısmından DTS: X kulaklık seçili olsun.

Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı2.PNG

Geri
Yukarı