Acer Nitro 5 AN515-44 vs 515-56

Evet hocam bende RAM'i düşündüm şimdi, ASUS'larda Samsung RAM oluyo genellikle bulması zor Türkiye'de. Bi bakayım.
Bulamadım hocam.
Bulamadım hocam.
Hocam 2021 modellerde 1650’de dynamic boost olduğu söyleniyor. Ve gerçekten çok pro oyunlar oynamayacağım için 1650 ekran kartı yeterli gelmeye başladı. İlerde durumum olursa alacağım laptopı satıp üstüne para koyup iyi bir model alabilirim ama şu anlık kullanımımda iyi bir işlemci, ram ve ekran kartı yeterli olacaktır. Şu an kafamdaki asıl soru, ryzen 5 4600h ile i5 11300h arasında hangisini seçmem gerektiği. Yorumunuz nedir ?

O zaman R5 4600H alın.
Dynamic boost TDP sini arttırıyordu galiba kartın ama 1650 Ti da da yok mudur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1650 Ti daha iyi ama oyun için bence işlemci sıkıntı olmaz.
Ama size kalmış ikiside üzmez.
Hmm anladım hocam dynamic boost senaryolara bağlı olarak ya işlemciye ya ekran kartına boost veriyor.

Son düzenleme:
Valla kafam allak bullak oldu 😅 Burdaki fps farkları şu ana kadar karşılaştıklarımdan daha yüksek. Ama oyunları ultrada oynamak gibi bir hedefim yok. Zaman geçirmeme yetecek kadar oynatsın yeterli. Onun dışında ağır render veya mühendislik uygulamaları kullanmayacağım için ryzen almak mantıklı olur mu ondan da emin olamadım. Şimdi de aklım i5 11300h’e döndü 😅.

ilk laptop i5 3000 serisiydi ve çok uzun süreler çok iyi idare etti beni. İ5 11300 alsam da pek bir eksiklik çekmem gibi hissetmeye başladım.
O zaman R5 4600H alın.
Dynamic boost TDP sini arttırıyordu galiba kartın ama 1650 Ti da da yok mudur?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1650 Ti daha iyi ama oyun için bence işlemci sıkıntı olmaz.
Ama size kalmış ikiside üzmez.
Hmm anladım hocam dynamic boost senaryolara bağlı olarak ya işlemciye ya ekran kartına boost veriyor.

Valla kafam allak bullak oldu 😅 Burdaki fps farkları şu ana kadar karşılaştıklarımdan daha yüksek. Ama oyunları ultrada oynamak gibi bir hedefim yok. Zaman geçirmeme yetecek kadar oynatsın yeterli. Onun dışında ağır render veya mühendislik uygulamaları kullanmayacağım için ryzen almak mantıklı olur mu ondan da emin olamadım. Şimdi de aklım i5 11300h’e döndü 😅.

ilk laptop i5 3000 serisiydi ve çok uzun süreler çok iyi idare etti beni. İ5 11300 alsam da pek bir eksiklik çekmem gibi hissetmeye başladım.
Yok hocam iki laptopta günü hayli hayli kurtarır.

Yok hocam iki laptopta günü hayli hayli kurtarır.

Hocam inşallah önümüzde uzun uzun günler var. Kaç günü kurtarır sizce 😅

Hocam bu arada sabrın ve ilgin için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldun.
PS: Son bir önerini almak isterim; Lenovo Ideapad mi Acer Nitro mu :). Uzun kullanımda Acer'da kasada soyulmalar meydana gelebiliyormuş galiba

Hocam inşallah önümüzde uzun uzun günler var. Kaç günü kurtarır sizce 😅

Hocam bu arada sabrın ve ilgin için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldun.
PS: Son bir önerini almak isterim; Lenovo Ideapad mi Acer Nitro mu :). Uzun kullanımda Acer'da kasada soyulmalar meydana gelebiliyormuş galiba
Acer Nitro İdeapad'te Coil whine vardı.
Ama tam bilmiyom.
Acer'ın soğutması daha iyi Acer alın.

Arkadaşlar işlemciler dışında herr şey aynı. Ryzen'den yanayım ama sizce hangisi?

Ağır ofis uygulamaları, editleme, mühendislik veya mimarlık uygulamaları gibi uygulamalar KULLANMAYACAĞIM.

Genel kullanım ve genel oyun için kullanmak istiyorum.

Sizce bu fiyatlara alternatif hangi modellere bakabilirim? Daha düşük işlemci seçeneklerini değerlendirip ekran kartını yükseltebilir miyim? Ekran kalitesi olarak da minimum 120Hz yeterli olur mu?
Hocam hangisini aldınız şuanda bende sizin gibiyim sabah akşam bu ikisinden hangisini almalıyım diye herkes farklı konuşuyor. Yardımcı olun bana.

Geri
Yukarı