Acer Nitro 5 AN515-45 DPC gecikmesi

Robinvcx

Decapat
Daha fazla  
Ne yaparsam yapayım düzelmedi dostlar sınırlardayım her an sinir krizi geçirebilirim vallaha. Sorun ya ses kartında ya da işlemci de ya da driverlarda yarın servise göndereceğim umarım sağ salim döner eğer göndermeme gerek kalmazsa ne ala. Umarım yardımcı olursunuz.

1691609907184.png

Hocam Acer servisleri biraz gıcıklar taklacı güvercin gibiler ama en iyisi servis bir şey olsa kendilerinin yaptıklarını kabul edebilirler. Soruna gelirsen bence yazılımsal gibi duruyor ama ses kartındanda olabilir.

Driver Booster önermediğimiz bir yazılım. Bu arada dizüstü'ye bağlı klavye ve fareleri çıkarıp test eder misin? Servise göndersen de bu sorunu çözebileceklerini sanmıyorum.

DPC çok hakim değilim ama Optimus'dan dolayı dizüstü'de bu gecikmenin olmadığı bir dizüstü bana hayal geliyor. Varsa bile bizim ülkede satışa girmiyordur. Donanım tarafında satmayacağını düşündükleri yüksek fiyatlı ürünleri 2-3 tane ana pazar dışına getirmiyorlar.

Özellikle mobil GPU yerine normal ekran kartı takılan dizüstülerde, masaüstü GPU ile benzer değerler veriyor derken bir tık pazarlamayı yanlış yaptılar. Dizüstü bilgisayar taşınabilirlik sağlarken masaüstüne göre büyük oranda eksilerle geliyor. Performans ve gecikme tarafındaki eksilerde bunlardan bazıları.

Forumda çok kez masaüstü ve dizüstü bileşenleri benzer diye aynı değerleri görmeyi bekleyen kullanıcılara rastladığımdan hatırlatıyorum.

Son düzenleme:
Driver Booster önermediğimiz bir yazılım. Bu arada dizüstü'ye bağlı klavye ve fareleri çıkarıp test eder misin? Servise göndersen de bu sorunu çözebileceklerini sanmıyorum.

DPC çok hakim değilim ama Optimus'dan dolayı dizüstü'de bu gecikmenin olmadığı bir dizüstü bana hayal geliyor. Varsa bile bizim ülkede satışa girmiyordur. Donanım tarafında satmayacağını düşündükleri yüksek fiyatlı ürünleri 2-3 tane ana pazar dışına getirmiyorlar.

Özellikle mobil GPU yerine normal ekran kartı takılan dizüstülerde, masaüstü GPU ile benzer değerler veriyor derken bir tık pazarlamayı yanlış yaptılar. Dizüstü bilgisayar taşınabilirlik sağlarken masaüstüne göre büyük oranda eksilerle geliyor. Performans ve gecikme tarafındaki eksilerde bunlardan bazıları.

Forumda çok kez masaüstü ve dizüstü bileşenleri benzer diye aynı değerleri görmeyi bekleyen kullanıcılara rastladığımdan hatırlatıyorum.
Bir kaç gün düzgün çalıştı birden böyle oldu başlarda böyle değildi.

Gaming gen tr sağ olsun Kırık gönderdikleri pc yüzünden annem masaüstü aldırmadı laptop almak zorunda kaldık :)

Değiştirirsem düzelir mi yoksa tekrar olur mu?

Son düzenleme:
Optimus kapatabileceğin bir şey değil. Nvidia ekran kartlarının yüksek performans ve düşük güç tüketimini en uygun şekilde kullanılmasını sağlayan bir sistem. Yaşanan gecikme masaüstü kullanımında daha etkilidir. Harici GPU Nvidia DPC gecikmesi çok yaşayacağını sanmıyorum. Yani oyuna fazla etki etmez.

Takılma sadece oyunlarda oluyor çok sinir bozuucu bir şey.

Ne güzel witcher 3 oynuyoduk 75 fps dayı.

Neyse servise göndereceğim inceleyecekler sorun benden mi onlardan mı kaynaklı diye eğer onlardansa değişim isteyeceğiz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı