Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-46-R22y açılmama ve garip donma sorunları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xetonax

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 3 hafta önce aldığım Acer Nitro 5 AN515-46-R22y (nh. Qgxey. 001) laptopta resimdeki gibi açılışta açılmıyor yapıyor, bazen kapanmıyor ekran gidiyor fakat açık kalıyor. Windows 11'de sağ taraftan bildirim sekmesini açınca o kısımda, görev çubuğunda, bazı sekmelerde mouse takıla takıla hareket ediyor. Bilgisayar oyunlarda normal performansını veriyor ama böyle garip sorunlar yaratıyor. Bilgisayar ilk açıldığında işlemci 70-80 dereceleri görüyor.
Benim denediğim çözümler; temiz farklı Windows kurulumları yapmak, işlemci gibi basit yazılımları silip yüklemek.
İade imkanım olsa iade edeceğim gerçekten insanı bıktırdı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-09 at 13.21.43.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-09 at 13.21.43.jpeg
    89,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teknoloji şans işidir bazen en iyi marka model bilgisayarda bile sorun olabilir bu sorunun nereden kaynaklandığını anlamak biraz zor. BIOS Update önerisini değerlendirmenizi tavsiye ediyorum bir sorun yaşayacağını sanmıyorum üstüne tekrardan güncel Windows 11 kurup Acer'in bilgisarınız için önerdiği yazılımları yükleyin sorun devam ederse servise vermek zorunda kalacaksınız hangi marka olursa olsun servisi önermeyi sevmiyorum özellikle ülkemizde işini iyi yapmıyorlar.
Tekrardan formatta attım. Biosu da güncelledim. Yine bir kere kapanmadı bilgisayar. Bir süre yine kullanacağım biraz daha bilgi edinene kadar. Bir üstteki yanıtımda bir konu daha paylaştım. Garantisi ile ilgili. Ona da bakıp yorum yapabilir misiniz?

Arkadaşlar bu konu çözüldü.
Cidden bu kadar komik olabileceğini bilmiyordum ama takılmaların sorunu fareymiş. Gerçekten farklı bir fare veya touchpad ile imleci hareket ettirince sorun düzeldi.
Açılmama ve kapanmama sorunu da büyük ihtimal AMD Software yüklemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu anlık bir sorun kalmadı.
Isı konusu da AMD Software yüklenmesinden sonra açılışta 70 dereceleri görüp boştayken 50-55 derece kalıyor.
Herkese nitro aldırıyorlar sorun olunca yazmıyorlar. Artık ben eminim burada pazarlamacıları var iade et bir dahada alma. Kimseyede önerme daha alalı 25 gün olmamiş.

Son düzenleme:
Teknoloji şans işidir bazen en iyi marka model bilgisayarda bile sorun olabilir bu sorunun nereden kaynaklandığını anlamak biraz zor. BIOS Update önerisini değerlendirmenizi tavsiye ediyorum bir sorun yaşayacağını sanmıyorum üstüne tekrardan güncel Windows 11 kurup Acer'in bilgisarınız için önerdiği yazılımları yükleyin sorun devam ederse servise vermek zorunda kalacaksınız hangi marka olursa olsun servisi önermeyi sevmiyorum özellikle ülkemizde işini iyi yapmıyorlar.

Tekrardan formatta attım. Biosu da güncelledim. Yine bir kere kapanmadı bilgisayar. Bir süre yine kullanacağım biraz daha bilgi edinene kadar. Bir üstteki yanıtımda bir konu daha paylaştım. Garantisi ile ilgili. Ona da bakıp yorum yapabilir misiniz?

Arkadaşlar bu konu çözüldü.
Cidden bu kadar komik olabileceğini bilmiyordum ama takılmaların sorunu fareymiş. Gerçekten farklı bir fare veya touchpad ile imleci hareket ettirince sorun düzeldi.
Açılmama ve kapanmama sorunu da büyük ihtimal AMD Software yüklemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu anlık bir sorun kalmadı.
Isı konusu da AMD Software yüklenmesinden sonra açılışta 70 dereceleri görüp boştayken 50-55 derece kalıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı