Acer Nitro 5 AN515-55 Sonoma kurulumda döngüye giriyor

Zypeck

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Acer Nitro 5 AN515-55 bilgisayarıma OpenCore ile Sonoma kurmaya çalışıyorum. İlk başlarda SSD mi görmüyordu ve BIOS'tan AHCI ayarını seçerek bu sorunu çözdüm ve kuruluma SSD mi seçerek başladım. Daha sonra sistem kendini reboot yaptı ve kuruluma devam etmek için OpenCore menüsünden macOS installer seçeneğini seçtim ama sistem kuruluma devam etmek yerine sürekli kendini reboot ediyor. Önce Acer logosu daha sonra siyah ekran daha sonra Apple logosu sonra yine siyah ekran ve tekrar başa dönerek bu döngüyü devam ettiriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Herkese merhaba, Acer Nitro 5 AN515-55 bilgisayarıma OpenCore ile Sonoma kurmaya çalışıyorum. İlk başlarda SSD mi görmüyordu ve BIOS'tan AHCI ayarını seçerek bu sorunu çözdüm ve kuruluma SSD mi seçerek başladım. Daha sonra sistem kendini reboot yaptı ve kuruluma devam etmek için OpenCore menüsünden macOS installer seçeneğini seçtim ama sistem kuruluma devam etmek yerine sürekli kendini reboot ediyor. Önce Acer logosu daha sonra siyah ekran daha sonra Apple logosu sonra yine siyah ekran ve tekrar başa dönerek bu döngüyü devam ettiriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

İmzanız da yer alan Samsung 980 serisi SSD'ler desteklenmiyor diye biliyorum. Bu yüzden döngüye giriyor olabilir.

İmzanız da yer alan Samsung 980 serisi SSD'ler desteklenmiyor diye biliyorum. Bu yüzden döngüye giriyor olabilir.

Fabrika çıkışı bilgisayarda bulunan 500 GB'lık SSD'ye kurulum sağlamaya çalışıyorum. Samsung SSD de Windows çalıştırıyorum şu anda. Bu döngü sorunu için yapabileceğim bir çözüm var mıdır?

GTX 1650 ile Hackintosh yapılabildiği durum çok nadir işlemcinin ekran kartıyla denemenizi öneririm.

GTX 1650 ile Hackintosh yapılabildiği durum çok nadir işlemcinin ekran kartıyla denemenizi öneririm.

Gtx 1650ti ekran kartı desteklenmiyor bu yüzden işlemci üzerindeki uhd ekran kartıma kurulum yapıyorum. Fakat hala aynı hatayı alıyorum.

@Lost_Man_9922 Cihaz laptop. NVIDIA ekran kartı zaten devreye girmeyecek, destekleyip desteklememesi sorun değil.
@Zypeck Samsung SSD'ye kurulum yapmanız önemli değil, aktif olduğu sürece macOS'u etkileyebiliyor. Windows'ta Samsung Magician ile Firmware güncellemesi varsa yapın, tekrar deneyin. Hata devam ediyorsa EFI'de sorun vardır. 980 TRIM sebebi ile tavsiye edilmiyor, kurulumunda bir problem yok.

Geri
Yukarı