Çözüldü Acer Nitro 5 macOS Sonoma boot siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar macOS Sonoma'yı sorunsuz kurdum. Açtım hatta kurcaladım EFI ayarını yaptım başlangıçta USB gerekmeden açılması için ancak kapattım tekrar açarken Apple logosu az ilerliyor siyah ekran geliyor. Tuşlar vs çalışıyor çünkü basınca ses geliyor ama görüntü yok. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar USB'den boot denediğinde sisteme ulaşıyorsan, USB'deki OC'yi, diskteki OC ile değiştirmeyi dene. 'Açtım hatta kurcaladım' kısmında muhtemelen iGPU ile de oynadığın için yaşıyorsun bunu.
.
Hocam şimdi bekledim sistem siyah ekranda bekleyince giriyor bir süre sonra o neden kaynaklanmakta? Gpu ayarlarıyla kurcalama yapmadım. Wi-Fi çalışmıyor nasıl düzeltebiliriz ayrıca? İntel AX200 var.

Son düzenleme:
Intel ekran kartını tanıttıysan ya boot-arg'tan ya da DP'den backlight fix girdisini ekle. Intel Wi-Fi için de Itlwm'ye bak.

Tanıtma yapmadım direkt kuruldu o şekilde kullanıyorum. Hocam detaylı açıklar mısınız ilk defa yaptığım için terimlern hiçbirini bilmiyorum.

Google > OpenCore Intel GPU tanıtma...

Sonoma için itwlm bulamadım hocam linki varsa atar mısınız? İnternette Airporltwm itlwm denediklerim fayda etmedi

Wi-Fi’yi çözdüm Intel ekran kartı kendi tanımış zaten HD Graphics 630 diye sistem hakkında kısmında gözüküyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı